YÖK “yanlışlıkla” bölüm kapattıMarmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü’nin YÖK tarafından “yanlışlıkla” kapatıldığı ortaya çıktı


YÖK’de mağduriyetler de skandallar da bitmiyor. Ve YÖK bir ilke imza atarak “yanlışlıkla” bir bölümü kapattı. Sonra geri açtı…

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü “yer olmaması” bahane gösterilerek YÖK tarafından kapatılmış, artık öğrenci alımı yapılmayacağı duyurulmuştu.  Kapatma kararının ardından müzik bölümü öğrencileri, alınan kararı müzikleri eşliğinde protesto etmişti.

Öğrencilerin büyük tepki gösterdiği ve sosyal medyada da gündem olan karar sonrası üniversiteden açıklama geldi. Üniversite rektörlüğü yaptığı yazılı açıklamada, müzik bölümüne 2018-2019 döneminde fiziki koşullar nedeniyle öğrenci alımının durdurulması talebinin YÖK’e iletildiği, ancak talebin YÖK tarafından yanlışlıkla “Kapatılsın” olarak anlaşıldığı belirtilerek, bölümün 18 Nisan’daki kararla kapatıldığı bilgisi yer aldı.

Açıklamaya göre, YÖK’le yapılan görüşmeler sonrasında aynı bölümün 16 Mayıs tarihli kararla yeniden açılmasına karar verildi. Alt yapı sorunlarının çözüme kavuşturulmasını müteakiben, sonraki senelerde öğrenci alımının da yapılacağı duyuruldu.

Ayrıca Kontrol Et

Diyanet’ten Sonra MİT de Çocukların Yakasına Yapıştı!

MİT, 23 Nisan kapsamında 5-14 yaş aralığındaki çocuklardan, "istihbarat", "gizli ajan", “güvenlik” kelimelerinin hayal dünyalarında nasıl canlandığına ilişkin mektuplar yazmalarını istedi. Eğitim Sen, "MİT’in, çocuklara yönelik faaliyetlerde bulunması kabul edilemez" dedi.