Uzman çavuş eşini katlettiŞırnak’ta görev yapan uzman çavuş, eşini grup seks ve partner değiştirmeye zorladı, kabul etmeyince öldürdü


Kadını kendine ait bir eşya, isteklerini karşılamak zorunda olan bir meta olarak gören çürümüş zihniyet bir kadının daha canını aldı. 32 yaşındaki Esra Köşker, uzman çavuş olan eşi Vehbi Köşker tarafından katledildi. Sebebi ise grup sekse ve partner değiştirmeye zorlanınca boşanmak istemesi.

Gazetemize konuşan Esra Köşker’in kardeşi Merve Ertosun Kaçar süreci şöyle anlatıyor:

“Eşi Şırnak’ta görev yapıyordu, ablam ise Ankara’da yaşıyordu. Ablamın avukatına verdiği ifadeye göre eşi tarafından grup seks yapmaya ve partner değiştirmeye zorlanmış, ablam boşanmak istemiş. Sürekli tehdit ediliyormuş eşi tarafından.

3 haziranda boşanma işlemlerini başlatmak için 12 yaşındaki kızı ve kedisiyle yola çıkmış. Eşi bunu duyunca “Üç kurşunla ben de geliyorum” demiş. Durum böyle olunca ablam otobüsten iner inmez karakola gidip korunma talep etmiş. 4 haziranda ise babam aracılığıyla son kez görüşmek istediğini söylemiş, Nevşehir-Aksaray yolu üzerindeki Aşiyan Sitesi’nde buluşmuşlar. Ablam arabaya binip “Hadi baba gidelim” demiş, o sırada eşi de arabaya binmiş, üç kurşun sıkmış ablama”

Şırnak’ta uzman çavuş olarak görev yapması şaşırtmayan katil, eşini öldürdükten sonra olay yerinden kaçmış. Başka bir yerde teslim olan cani şu an parmaklıklar arkasında olsa da, onun zihniyeti hala aramızda dolaşıyor. Eşi kendisinin cinsel fantezilerine ortak olmak istemeyip boşanmak isteyince onun hayatını elinden almayı hakkı gibi gören ve bunu devletin kendisine verdiği silahla yapmaktan çekinmeyen bu katilin ne kadar ceza alacağı da belirsiz.

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."