Gözaltına alınan anons aracı ve Whatsapp ses kaydıHDP ve Demirtaş’ın seçim çalışmalarında son durum: Demirtaş’ın ses kaydı Ziya Pir’in kişisel twitter hesabından paylaşıldı ve İzmir’de HDP’liler seçim bürosundan gözaltına alındı


HDP ve Demirtaş’ın seçim çalışmaları esnasında yaşanan trajikomik ‘Hücrede tweet araması’ ve ‘Duvara ketıl çizen gençlerin tutuklanması’ olaylarına bir yenisi eklendi: seçim anons aracı gözaltına alındı.

İzmir’in Buca ilçesine bağlı Çamlıkule Mahallesi seçim bürosu önüne gelen polis ekipleri, Haydar Yılmaz isimli HDP üyesi ile HDP Buca İlçe Başkanı Birol Duruk’u gözaltına aldı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemezken, partililerin dün HDP’li gençlerin verdiği iftarın ardından yapılan gözaltı operasyonları kapsamında alındıkları tahmin ediliyor. HDP’lileri gözaltına alan polisler, seçim bürosu önünde bulunan seçim anons aracı ve Yılmaz’ın kişisel aracını da çekici çağırarak kendileri ile birlikte götürdü.

Gözaltına alınan HDP’liler, Buca İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM şubeye götürülürken, araçlar da emniyet otoparkına çekildi.

Whatsapp ses kaydı

Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, seçim çalışmalarını tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nden avukatları aracılığıyla sosyal medya üzerinden sürdürüyor.

Bugün, HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir, kişisel Twitter hesabından, HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın sesli WhatsApp mesajını paylaştı:

“Herkesin içi rahat olsun. Biz burada çok moralliyiz, sağlıklıyız, kendimize bakıyoruz. Dışarıdan gelen haberlerle daha mutlu oluyoruz, daha da coşuyoruz. Bizim için dışarıdan gelen her sevinçli haber bir moral gıdasıdır. Bizim sağlığımızın yegane garantisi de halkımızdır. Herkesin içi rahat olsun. Herkes sadece seçim çalışmasına kendini katmaya çalışsın.”

 

Ayrıca Kontrol Et

Gece Kulübü’ndeki İşçi Katliamı Davası Bugün Görülüyor

Beşiktaş'ta Masquerade isimli gece kulübünde yapılan tadilat sırasında alınmayan önlemler, yapılmayan denetimler yüzünden yaşanan ve 29 işçinin ölümüne neden olan yangına ilişkin davanın ilk duruşması bugün Silivri’de görülüyor. Duruşma öncesinde patronların işçi ailelerine şikayetlerinden vazgeçmelerini “telkin” ettikleri öğrenildi