Bandırma Meydanı’na Demirtaş’ın posteri asıldıBandırma Meydanı’na asılmak istenirken bir yerlerle konuşan vinç operatörünün alanı terketmesiyle asılamayan Demirtaş pankartı akşam eylemle asıldı


Sabah saatlerinde Bandırma Cumhuriyet Meydanı’na HDP’nin Cumhurbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın posteri asılmak istenmişti. Fakat HDP tarafından kiralanan vincin operatörü “birileri” ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra kayıplara karışmıştı.

Vinç operatörünün bu provokasyon girişimi bugün akşam saatlerinde Bandırma HDP tarafından boşa çıkarıldı.

Gün içerisinde sosyal medya ve basında yer alan haberler üzerine Bandırma HDP çalışanları ile 15 kişilik grup Bandırma Cumhuriyet Meydanı’na Selahattin Demirtaş’ın pankartını astı.

Bu sırada meydanda biriken Bandırmalılar tarafından ilgiyle izlenen eylem, renkli görüntülere de sahne oldu.

Bandırmalılar tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Demirtaş’ın pankartı gençlerin zılgıtları eşliğinde asıldı.

Ayrıca  HDP Milletvekili Adayı Nesibe Yöyler, sabah saatlerinde yapılan bu müdahalenin “bir yerlerden aldığı emirlerin bir sonucu” olarak değerlendirirken, “bir kez daha yineliyoruz Sayın Demirtaş’ın da ifade ettiği gibi Seni Başkan Yaptırmayacağız!” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Ayrıca Kontrol Et

1 Mayıs, Taksim ve Bugün…

Siyasi parti, örgüt, sendika… Her kritik dönemde kendisi olmaktan vazgeçtiği, küçük gibi görünen tavizler vererek yürüyebileceğini sandığında sonuçlar iflah olmaz bir yabancılaşma olarak gelmiştir