Demirtaş’ın Bandırma Meydanı’na asılan posterini yaktılar!Dün Bandırma Cumhuriyet Meydanı’na asılan Demirtaş posteri gece saatlerinde sivil faşistler tarafından yakıldı, fotoğrafı tehditle sosyal medyada paylaşıldı


Dün sabah saatlerinde Bandırma Cumhuriyet Meydanı’na HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın posteri asılmak istenmişti. Fakat HDP tarafından kiralanan vincin operatörü “birileri” ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra kayıplara karıştığı için çalışma yapılamamıştı.

Sabah vinç operatörünün bu provokasyon girişimi nedeniyle asılamayan poster, akşam saatlerinde HDP Bandırma yönetiminin çabalarıyla boşa düşürülmüştü.

Bir grup gençle birlikte meydana asılan posterin gece saatlerinde ırkçı-kafatasçı kişi ya da kişilerce indirilerek, yakıldığı öğrenildi.

Posterin yakıldığı çekilen fotoğraf ve üzerine yazılan “Bu cayır cayır yanan HDP posteri. Burası Bandırma, buradan çıkış yok” faşist söylemle sosyal medya hesabına gönderildi.

Seçime günler kala bu tür saldırıların, Suruç’ta olduğu gibi provokasyon girişimlerinin çoğalacağı anlaşılıyor.

 

Ayrıca Kontrol Et

Yoksulluk çocukları vuruyor!

Çocuklar sadece geçici tokluk hissi yaratan besinlerle besleniyor. Beslenme yetersizliği, beraberinde fiziksel ve psikolojik yoksunlukları da getiriyor. Örneğin demir eksikliği, boy kısalığı, obezite gibi fiziksel sorunlar, okul çağındaki çocuklarda derslere yoğunlaşma ve kavramada düşüş gibi bilişsel sorunlar yaşıyor.