Demirtaş’ın Bandırma Meydanı’na asılan posterini yaktılar!Dün Bandırma Cumhuriyet Meydanı’na asılan Demirtaş posteri gece saatlerinde sivil faşistler tarafından yakıldı, fotoğrafı tehditle sosyal medyada paylaşıldı


Dün sabah saatlerinde Bandırma Cumhuriyet Meydanı’na HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın posteri asılmak istenmişti. Fakat HDP tarafından kiralanan vincin operatörü “birileri” ile yaptığı telefon görüşmesinden sonra kayıplara karıştığı için çalışma yapılamamıştı.

Sabah vinç operatörünün bu provokasyon girişimi nedeniyle asılamayan poster, akşam saatlerinde HDP Bandırma yönetiminin çabalarıyla boşa düşürülmüştü.

Bir grup gençle birlikte meydana asılan posterin gece saatlerinde ırkçı-kafatasçı kişi ya da kişilerce indirilerek, yakıldığı öğrenildi.

Posterin yakıldığı çekilen fotoğraf ve üzerine yazılan “Bu cayır cayır yanan HDP posteri. Burası Bandırma, buradan çıkış yok” faşist söylemle sosyal medya hesabına gönderildi.

Seçime günler kala bu tür saldırıların, Suruç’ta olduğu gibi provokasyon girişimlerinin çoğalacağı anlaşılıyor.

 

Ayrıca Kontrol Et

Ataman tipi örgütçülük -II

Ataman, o dönem bizim çizgimizi ve politikalarımızı iyi kavrayan, bunu hayata geçiren, militan bir pratik ve teori ilişkisini kendisinde cisimleştirmiş, o politikaları uygulamakla kalmayıp geliştiren bir insan olarak bilincimde yer etti.