Suruç’ta katledilen HDP’lilerin cenazesine polis saldırısıAKP’li milletvekili Halil İbrahim Yıldız ve adamları tarafından katledilen HDP’li esnaf kardeşlerin cenaze törenine polis saldırdı


Suruç’ta referandum sırasında kalaşnikoflu adamlarıyla sandığı basan ve “ evet” oyu basılı zarfları sandığa atarken video görüntüleri çekilen, tefecilik, kadın cinayeti gibi olaylarla da adı anılan AKP Suruç milletvekili Halil İbrahim Yıldız dün kendisine oy vermeyeceklerini söyleyen esnafa kalaşnikoflu adamlarıyla saldırmış ve üç kişiyi katletmişti.

Hayatını kaybeden esnaf kardeşler Celal ve Adil Şenyaşar’ın Suruç’ta yapılmak istenen cenaze törenine polis saldırarak cenaze törenini engellemeye çalıştı.

Esnaf kardeşlerin cenazesi bugün Antep’ten defnedileceği Suruç ilçe mezarlığına getirildi. Mezarlıkta bekleyen binlerce Suruçluya polis TOMA, gaz bombası ve tazyikli suyla saldırdı. Kitle yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Mezarlığa gelmek isteyenlerin polis tarafından engellenmeye çalışıldığı öğrenilirken, mezarlık üzerinde de helikopter uçuş yapıyor.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil işçilerine jandarma saldırdı!

Özak Tekstil’in Urfa’daki fabrikasında sendika seçme haklarına yapılan saldırıya karşı 10 gündür direnen işçilere jandarma saldırdı Grev kırıcıların içeri girmesini engellemek isterken saldırıya uğrayan işçilerden 15’i ve BİRTEK-SEN yöneticileri Mehmet Türkmen, Deniz Kar, Mazlum Ayçiçek gözaltına alındı. Saldırıdan sonra içerdeki işçilerde çıkmak istediklerini belirtti