“Reis’in selamı var”Seçim yaklaşıyor, yaklaştıkça hummalı çalışmalar da devam ediyor. Kiminin payına bir paket makarna, kimin payına bombalar, kurşunlar düşüyor… 


Seçim hileleri seçim rüşvetleri eşliğinde sürüyor.

Seçim yaklaştıkça çalışmalarını da ‘hızlandıran’ AKP, bir taraftan kendisine oy vermeyeceğini söyleyenleri kurşunlarken ya da kendisine soru sormaya cesaret edenleri tutuklatırken; diğer taraftan da ‘seçim timi’nin hummalı çalışması eşliğinde kömür, makarna, para, ev anahtarı dağıta dağıta sarsılan iktidarını sağlama almaya çalışıyor.

Hemen her gün içinde temel ihtiyaç malzemeleri bulunan yeni bir “seçim pıtırcığı” paketiyle evlerde, mahallelerde boy gösteren iktidar, çok gaza geldiği yerlerde halkı sıraya sokup nakit para dağıtmayı da ihmal etmiyor.

Tabi bu rüşvetlerin sadece mahallemizde ya da evimizin kapısında karşımıza çıkacağını düşünmemek gerek. İktidar bunu da düşünmüş olacak ki, hasta olup da hedeften sıyırırsın diye kaygılanıyor ve seni hasta yatağında bile ‘sevgiye boğmayı’ ihmal etmiyor.

Fatih’te bulunan Haseki Hastanesi’nde, AKP’nin kurduğu şikayet hattı Beyaz Masa işte tam da bu ‘kaygıyla’ ve içindeki insan sevgisiyle hazırladığı paketleri “Erdoğan’ın selamı var” diyerek hastalara dağıttı. Elbette ki hastane yetkilileri herhangi bir müdahalede bulunmadılar, sadece bazı onurlu sağlık çalışanları ve hasta yakınları duruma tepki gösterebildi.

Hasta da olsan sıyıramıyorsun yani, mezara girsen “Reis’in selamı var” yazılı toprak dağıtacaklar diye bir an aklından geçirmiyor değil insanın..

İş sadece hediye paketleriyle sınırlı kalsa iyi. İşsizlik oranının yaklaşık yüzde 11 olduğu ülkede elbette ki iş konusu da en az kömür kadar iyi bir seçim rüşveti olabiliyor.

Dersim’de  kayyum desteği ile açılacak olan ‘THE Universal Çağrı Merkezi’nde çalışmak için başvuru yapan kişilere, Başbakan Binali Yıldırım’ın Dersim’de yaptığı mitinge katılması için SMS gönderildi. Yani “ne kadar ekmek, o kadar köfte”…

Başvuruda bulunan kişilerin miting günü, miting alanında açılan standa giderek isim belirtmelerinin istenmesi boşuna değil. Hem işsizlik oranları düşünüldüğünde, 2 kişilik bir kadroya bile binlerce kişinin başvurduğu ülkede, seçim alanı da dolu gözüküverir. Bir taşla iki kuş…

Seçim yaklaşıyor, yaklaştıkça hummalı çalışmalar da devam ediyor. Kiminin payına bir paket makarna, kimin payına bombalar, kurşunlar düşüyor…

Ayrıca Kontrol Et

Sokak Hayvanlarına ÖteNAZİ!

Vicdan sınırlarını zorlayan yasa teklifine tutum; "vicdan", doğayla barışık kentler, hayvan sevgisini… kapsayacak bir karşıtlık kadar aynı zamanda yaratılmak istenen toplumsal cehenneme karşı siyasal bir tutum almayı da gerektiriyor.