Tahammülsüzlük artıyor: AKP’ye soru soran gençler tutuklandıAKP standına gelip soru soran gençler tutuklanarak cezaevine gönderildi


AKP’de seçim yaklaştıkça derinleşen iktidarı kaybetme korkusu ve bunun getirdiği tahammülsüzlük birçok ilde seçim çalışması yürütenlere yönelik lince varan saldırılar, köylerin bombalanmakla tehdit edilmesi, Erdoğan’ın açıktan seçimlerde hile ve zorbalık yapılmasını buyurduğu gizli toplantısının görüntüleri ve en son Suruç’ta kendisine oy vermeyenleri katletmeye kadar varan yöntemlerle artarak sürüyor.

Kendinden olmayana karşı gösterilen tahammülsüzlük o kadar artmış boyutta ki, seçim standına gelip soru soran gençleri bile tutuklatıp cezaevine gönderiyor.

İstanbul Yenibosna’da geçen pazar günü Muratcan Gözmen (24), Burak Baran Katar (28) ve Taylan Şimşek (32) adlı gençler, Zafer Mahallesi’nde AKP standı açan görevlileri tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınıp tutuklandı.

Gençler yaptıkları açıklamada “daha ne kadar buradasınız?” diye sadece sorduklarını belirterek “Tehdit yok, suçlamaları kabul etmiyoruz, zaten ifadelerimizi polis yazdı” dedi.

Şikayet sonucu ifadeye götürülen gençler savcılıkta da aynı ifadeyi verdi, ancak nöbetçi sulh ceza hakimliğine tutuklama talebiyle gönderilen gençler, “tehdit ve terör örgütüne üye olma” suçlamalarından tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildi.

Tutuklanan gençlerin avukatı ise şikayetçi tarafın, AKP Şirinevler ilçe başkanı ve ilçe emniyet müdürü geldikten sonra 5 kez ifadesini değiştirdiğini belirterek, gençlerin ifadesinin de polisler tarafından kurgulanarak yazıldığını söyledi.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.