Suruç’ta yaralanan Fadıl Şenyaşar da gözaltına alındıSuruç’taki AKP provokasyonunda yaralanan Fadıl Şenyaşar, tedavi gördüğü hastaneden taburcu olur olmaz gözaltına alındı


Urfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan AKP provokasyonunda yaralanan ve Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Fadıl Şenyaşar, taburcu edilir edilmez gözaltına alındı.

14 Haziran tarihinde akrepler, polis araçları ve uzun namlulu silahlarla donatılmış adamlarıyla Suruç’ta seçim gezisine çıkan AKP Milletvekili adayı İbrahim Halil Yıldız, bu sırada Hacı Esvet Şenyaşar adlı esnafın dükkanına da gitmişti. Şenyaşar’ın, “Size verecek oyumuz yok” demesiyle başlayan tartışma, Yıldız’ın silahlı adamlarının esnafa kurşun sıkmasına dönüşmüştü.

Yıldız’ın adamlarının açtığı ateş sonucu Hacı Esvet Şenyaşar ve kardeşleri Adil ile Celal Şenyaşar katledilmişti.

Yaralı olarak Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören Fadıl Şenyaşar da taburcu edilir edilmez gözaltına alındı.

Şenyaşar’ın Urfa’ya getirildiği ve ifadesi alınmak üzere savcılığa çıkarılacağı öğrenildi.

Ayrıca Kontrol Et

Sonuna Kadar Gitme Zorunluluğu

Öz savunma her şeyden önce bir bilinçtir. Karşı karşıya olunan saldırının kaynağını doğru tanımlama, onu tepeden tırnağa kavrama bilincidir. Sadece bedeni değil ruhu, kişiliği ve geleceği savunma eylemidir; hayatın her alanında savaşan Kürt halkının direniş ve hesap sorma geleneğinin sürdürülmesidir