Taburcu edilen Ferit Şenyaşar da gözaltına alındıŞenyaşar ailesinden 3 kişinin hayatını kaybettiği Suruç provokasyonunda bu sefer de hastaneden taburcu edilen Ferit Şenyaşar gözaltına alındı


AKP milletvekili İbrahim Halil Yıldız seçim çalışması adı altında silahlı adamlar ve zırhlı araçlarla 14 Haziran’da Suruç’a ziyaret gerçekleştirmişti. Bu sırada esnaflardan Hacı Esvet Şenyaşar’ın dükkânına gitmiş, Şenyaşar’ın “Size verecek oyumuz yok” demesi üzerine başlayan tartışmalar kurşun sıkmaya dönüşmüştü. Şenyaşar ailesinden ki kişi yaralı olarak götürüldükleri hastanede linç edilerek öldürülmüş, bir kişi de olay anında hayatını kaybetmişti.

Tefecilik başta olmak üzere pekçok kirli işle anılan Yıldız ve adamlarının gerçekleştirdiği bu provokasyonda üç can kaybeden Şenyaşar ailesi halen fatura ödemek zorunda bıraktırılıyor.

Yaralı olarak kaldırıldığı hastaneden taburcu edilen Fadıl Şenyaşar gözaltına alınarak tutuklanmıştı.

Yine Antep’te tutulduğu hastaneden taburcu edilen Mehmet Şenyaşar da gözaltına alınarak sorgulandıktan sonra serbest bırakılmıştı.

Şimdi de olayda yaralanan ve tedavi gördüğü hastaneden bugün taburcu edilen Ferit Şenyaşar gözaltına alındı.

Savcılığın hakkında gözaltı kararı verdiği Ferit Şenyaşar, taburcu edilir edilmez hastaneden çıktığı sırada polislerce gözaltına alındı.

Şenyaşar, ifadesi alınmak üzere Urfa Adliyesi’ne doğru yola çıkarıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Çorlu Tren Katliamı davasında karar açıklandı

6 yıl, 20 duruşma süren Çorlu Tren Katliamı davasının karar duruşmasında tutuksuz yargılanan sanıklar hakkında karar verildi. 4 sanık beraat ederken sanıklardan Mümin Karasu 17 yıl 6 ay, Turgut Kurt 16 yıl 3 ay, Nihat Aslan ise 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.