“Fakülteyi boşaltın yoksa elektriğini suyunu keseriz!”Cumhurbaşkanlığı ofisine dönüştürülmek istenen 136 yıllık MSGSÜ Devlet Konservatuarı binası AKP’nin keyfi kararıyla kapatılıyor


Beşiktaş’taki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı binası, bitişiğinde bulunan Başbakanlık Ofisi’nin genişletilerek Cumhurbaşkanlığı ofisine dönüştürülmesi için kapatılmak isteniyor.

İstanbul Beşiktaş’ta, Dolmabahçe Sarayı müştemilatındaki Baltacılar Dairesi’nde 32 yıldır hizmet veren 136 yıllık Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı binası AKP’nin keyfi kararıyla kapatılıyor.

Müzik bölümleri ve tiyatro, opera, bale gibi sahne sanatları bölümlerinin yer aldığı binanın Pazartesi gününe kadar boşaltılması için üniversite rektörlüğüne tebligat gönderildiği belirtiliyor. Ayrıca Beşiktaş Kaymakamlığı’na da binanın boşaltılmaması durumunda; Salı günü binanın elektrik ve suyunun kesilmesi ve polis eşliğinde tahliye işlemlerinin başlatılması için talimat gittiği öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan MSGSÜ Rektörlüğü, İstanbul Devlet Konservatuvarı’nın tahliye edilmesinin kabul edilemeyeceği, bu işlemin anayasaya aykırı olduğu ve konu ile ilgili sürecin başlatıldığı bildirildi.

 

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”