Yalan ve provokasyonAnkara’da HDP, CHP ve İyi Parti adına bastırılan sahte broşürler çaresizliklerinin itirafıdır


HDP, CHP ve İyi Parti adına bastırılan sahte broşürler büyük tepki çekti. Ankara’da dağıtılan sahte broşürlerde, HDP adına “Neden güneyimizde Kürt Devleti olmasın” diye yazılırken CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnceyi kastederek “Biz gelİNCE türbana son” ifadeleri kullanılmıştı. İyi Parti adına da basılan broşürde Fethullah Gülen, Meral Akşener‘e benzetilmişti.

Özellikle HDP’ye oy verecekleri vazgeçirmek için girişilen bu sahtekarlık ve provokasyon kısa zamanda açığa çıkarıldı. Son aylarda hata üstüne hata yapan Tayyip Erdoğan ve çetesinin ne kadar zavallı bir çaresizlik içinde oldukları böylelikle bir kez daha teyit edildi. HDP’nin çıkardığı DUYURU’yu yayınlıyoruz:

 

DUYURU!

Değerli Ankara Halkları….

Bugün Sabah saatlerinde Halkların Demokratik Partisi Gençlik Meclisleri adına yapılmış olan bildiri ve stickerların bizimle bir alakası yoktur. Seçime bir gün kala provokasyoncu güruhlar, kaybetme ve yenilgi duygusunu şimdiden yaşamalarının verdiği korku ve kaygıyla bu tür saldırılarını arttırmıştır. Güvenpark’taki stand çalışmalarını illegalize etmek istemiş bunu başaramayınca direkt olarak HDP ve HDP Gençlik Meclisleri’ni bu tür provokasyonlarla hedef almıştır. Bu saldırı girişimiyle HDP çalışmalarını yıpratmaya dönük olup gönüllü HDP çalışanlarını direkt olarak kolluk kuvvetlerinin hedefi haline getirmek istemişlerdir. Ankara halklarının bu tür provokasyonlara gelmeyeceğine inanıyoruz. Bu tür karalama çalışmalarına itibar edilmemelidir.

’68 gençlik mücadelesinden Gezi ve Kobani direnişlerine dayandığı tarihsel ve güncel temeli Türkiye ve Kürdistan gençliğinin barış, demokrasi, eşitlik ve özgürlük için ortak mücadelesi olan dönemde Türkiye’de kadın özgürlükçü, eşitlikçi, demokrat, ekolojist bir anlayışa sahip gençler olarak bu tür provokasyonların karşısında duracak ve kararlılıkla çalışmalarımıza devam edeceğiz.

HDP Gençlik Meclisleri, emekçi gençliğin, işsiz gençliğin, mahalle/semt gençliğinin, genç kadınların, gençlik kategorisi içerisinde yer alan kimlik, dil, din, inanç temelli farklı gençlik kesimlerinin bir arada siyaset yapmasına olanak verecek kapsayıcılıkta bir örgütsel birlikteliği hayata geçirmek için mücadele edeceğiz.

Ayrıca Kontrol Et

Çankaya Belediyesi Emekçileri: Biz de yoksul olmak istiyoruz!

Çankaya Belediyesi şirketlerinde çalışan emekçiler, yayınladıkları mektupla “Açlık sınırında yaşamayı kabul etmiyoruz insanca yaşayabilmek için biz de yoksul olmak istiyoruz!” dediler ve örgütlü oldukları Genel-İş’in işçilerin çıkarlarını, yaşam koşullarını dikkate almadan imzaladığı toplu sözleşmelere tepki göstererek “Sizin maaşlarınızı biz ödüyoruz, haklarımızı koruyun diye oradasınız” dediler.