Erzurum’da kan döküldü, AKP’liler üç kişiyi katlettiErzurum’da AKP’liler kan döktü, İYİ Parti ilçe başkanı ve iki seçmeni silahla vurarak öldürdüler


Oy pusulalarındaki muhalif parti adaylarının üzerine kurşun koyarak çektikleri fotoğrafı paylaşanların, Urfa’da “kan dökeriz” diyenlerin tehditleri pratik gerçeğe dönüşüyor. Sabahtan beri Urfa’dan pis kokular geliyordu ve bu en son kan dökmeye dönüştü, olayda yaralanan dört HDP’li hastaneye kaldırıldı.

Az önce de Erzurum’da “kan döktüler”.

Kendilerine muhalif olan herkesi “düşman” gören iktidar blokunun buradaki temsilcileri de İçişleri Bakanlığı’nın yasadışı bir uygulamayla 25 özel görevliyi sandık başına yollamasına itiraz edenlere saldırdı. Saldırıda İYİ Parti ilçe başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, oy kullanan bir vatandaş ve Agit Yazan yaşamını yitirdi.

Cumhuriyet’teki habere göre İYİ Parti Erzurum Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, Kopal Mahallesi’nde yer alan İMKB Ortaokulu’nda oy kullanma sırasında çıkan silahlı çatışmada hayatını kaybetti.

Olayla ilgili Yeniçağ’a konuşan İYİ Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Dumlu, olayı doğrulayarak Durmaz’ın cenazesinin şu anda hastaneye getirilmekte olduğunu belirtti.

CHP KARAÇOBAN İLÇE BAŞKANI YILAN: “AKP’Lİ VEKİL ADAYI GELDİKTEN SONRA KAVGA ÇIKTI”

Yaşanan olayın ardından açıklama yapan CHP Karaçoban İlçe Başkanı Hüsnü Yılan, “İçişleri Bakanlığı’ndan buraya görevli 24 kişi geldi. Biz bunu kabul etmedik, tepki gösterdik. Sonrasında ise ismini bilmediğim AKP Erzurum  milletvekili aday adayı olan genç biri geldi. Onun da durmasını kabul etmedik. Kavga çıktı. Ateş ettiler. İYİ Parti ilçe başkanı Mehmet Sıddık Durmaz, oy kullanan bir vatandaş ve Agit Yazan yaşamını yitirdi” dedi.

Ayrıca Kontrol Et

Göç ve Göçmenlik: Tarih Kadar Eski Olgu

Bir yere gitmek, bir yeri gezip görmek istersiniz… Göç buna benzemez. Göç, keyif için çıkılan bir yolculuk değildir. Kimse mecbur kalmadıkça doğup büyüdüğü toprakları terk etmez, yerinden yurdundan, alıştığı ve soluk alıp verdiği, hafızasını diri tuttuğu yerden ayrılmak istemez.