Sandıkları taşınan Kürt köylülerSandıkları kilometrelerce uzağa taşınan Kürt köylüleri onlarca yıllık emeklerine yolları adımlayarak sahip çıktılar


Oy verme işlemlerinin bitişine dakikalar kala führerci bir rejimin-devlet biçiminin fiilen hayata geçirilmesi anlamına gelen bu seçimlerden aklımızda kalan görüntülerden biri de sandıkları köylerinden kilometrelerce uzağa taşınan Kürt köylülerinin, korucular ve asker kuşatmasına alınmış sandık bölgelerine yürüyerek gidişlerini gösteren fotoğraflar oldu.

Kilometrelerce yol teperek yeni sandık bölgelerine giden köylüler belli ki, on yılların acılarını, özlemlerini, umut ve beklentilerini, en önemlisi de bir özgürlük hareketinin varolma sürecindeki kadim emeklerini savunuyormuş gibi adımladılar o yolları.

İradelerinin tek başına sandığa sığmayacağını öngörecek kadar bilge, ama o sandıklardan çıkacak sonuçların da on yılların çabasının somut bir göstergesi olacağını bilecek kadar politik bir halkın anlamlı adımlarıyla…

Kimisi 25, kimisi 8 ve belki daha fazla kilometrelik mesafeleri toprağa sağlam basarak tepti. Ne pahasına olursa olsun…

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”