YSK Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlara “dağılın” anonslarıAnkara’da YSK Başkanlığı önünde toplanan vatandaşlara polis “dağılın yoksa zor kullanırız” anonsu geçti


Plakasız araçlar, “kan dökeriz” ya da “Ateş edeceğiz” tehditleri, kurşunlu mesajlar, toplu oy atma çabaları, bir tomar pusulaya mühür basmaya çalışırken yakalananlar, Urfa’da-Erzurum’da dökülen kanlar… ile çok sayıda hile ve usulsüzlüğün döndüğü seçimler sona erdi.

Sandıklar açılıp, sayım işlemine geçilmişken bu sefer de AKP kartı taşıyan ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirildiklerini söyleyen kalabalık güruhların müşahit ve sandık görevlilerini sandığın bulunduğu alandan çıkarma çabalarına ilişkin haberler geliyor.

Erzurum’da da benzer bir gelişme yaşanmış, itiraz edenler bu şahıslar tarafından silahla vurularak öldürülmüştü.

Rejimin korkusu ve yapacağı usulsüzlüklere gösterilecek tepkileri daha baştan savuşturma çabası, Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı’nın (YSK) polis bariyerleriyle kapatılması ve toplanan vatandaşlara “dağılın yoksa zor kullanırız” anonslarının geçmeye başlamasından anlaşılıyor.

Ankara’da YSK’nın etrafı polis bariyerleriyle kapatılırken bulunduğu cadde de giriş ve çıkışlarıyla ablukaya alındı. Önünde toplanan vatandaşlara da polis “dağılın” anonsu geçti.

Aynı şekilde İstanbul, Ankara ve pekçok yerde ilçe seçim kurullarının önüne de polis bariyerleri konuluyor.

Ayrıca Kontrol Et

Gece Kulübü’ndeki İşçi Katliamı Davası Bugün Görülüyor

Beşiktaş'ta Masquerade isimli gece kulübünde yapılan tadilat sırasında alınmayan önlemler, yapılmayan denetimler yüzünden yaşanan ve 29 işçinin ölümüne neden olan yangına ilişkin davanın ilk duruşması bugün Silivri’de görülüyor. Duruşma öncesinde patronların işçi ailelerine şikayetlerinden vazgeçmelerini “telkin” ettikleri öğrenildi