Makro/Uyum Market işçileri ile Real direnişçileri eyleme çağırıyorTazminat hakları gasp edilen Makro/Uyum Market işçileri ile 11 aydır direnen Real işçileri yarın Beylikdüzü MİGROS ve Marmara Park önünde eylem gerçekleştirecekler


Uyum Market’in tamamını, Makro Market’in ise bir kısmını MİGROS’a satarak yaklaşık bin 700 işçiyi işten çıkaran Makro Market AŞ, işten çıkarmalar sonrasında işçilere ödemesi gereken tazminat haklarını ödememişti.

Makro Market patronlarının “ödeme yapacağız” sözlerine karşın hiçbir girişimde bulunmaması üzerine Nakliyat-İş’le görüşerek eylem planı çıkaran işçiler, geçtiğimiz günlerde Ataşehir’deki Migros AŞ Genel Müdürlüğü önünde bir eylem yaparak gasp edilen haklarını istemişlerdi.

11 aydır METRO/Media Markt tarafından gasp edilen tazminatlarını almak için mücadele eden Real Direnişçileri ile Uyum/Makro işçileri yarın Beylikdüzü MİGROS Mağazasının önünde ve Marmara Park AVM içerisinde ki Media Markt Mağazasında eylem yapacaklar.

Uyum/Makro Market işçileri ile Real direnişçileri ile ortak yapılacak her iki eylemin yer ve saatleri şöyle;

1. Eylem

Yer : Beylikdüzü MİGROS Mağazası
Adres : E-5 Karayolu Üzeri Beylikdüzü/İstanbul
Tarih : 26 Haziran 2018 Salı
Saat : 12:00

2. Eylem

Yer : Marmara Park AVM Media Markt Mağazası Önü
Adres : Güzelyurt Mahallesi, Mevlana Cad. 33A Esenyurt/İstanbul
Tarih : 26 Haziran 2018 Salı
Saat : 14:00

 

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.