İşten atılan işçiler Beylikdüzü Migros önündeydiİşten atılan ve tazminatları gasp edilen Makro/ Uyum Market işçileri bugün de Beylikdüzü Migros ve Marmara Park AVM önündeydiler


Makro/ Uyum Market işçileri bugün iki yerde eylem düzenlediler. Uyum Market’in tamamını, Makro Market’in ise bir kısmını MİGROS’a satarak yaklaşık bin 700 işçiyi işten çıkaran Makro Market AŞ’nin tazminatını ödemediği işçiler Beylikdüzü Migros mağazası ve Marmara Park AVM Media Markt mağazası önündeydiler.

“Direne direne kazanacağız” “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganlarıyla ve market içinde yürüyüşle başlayan eyleme alışveriş yapan insanlar ve diğer mağazaların çalışanları alkışlar ve ıslıklarla destek gösterdi.

Okunan basın açıklamasında, işten atılma sürecini özetleyen işçiler 1 yıl ile 18 yıl arasında çalışan işçilerin olduğunu fakat satış sonrası tüm işçilerin işsiz bırakıldığını anlattı. Şirket yetkilileri ile iletişim kurmaya çalıştıklarında “Ödemenin ne zaman yapılacağı belli değil” “Şu an bütçe yok” ve “Gidip dava açabilirsiniz şeklinde cevaplar aldıklarını söyleyen işçiler, ticari ünvanı olan firmalar için bütçeler hazırlandığını bildiklerini aktardılar.

“Onca yıl bu şirkete büyük bir özveriyle emek verdik, gasp edilen haklarımızı istiyoruz” diyen işçiler, gereği yapılmadığı sürece mücadeleye devam edeceklerini vurguladılar.

DİSK’e bağlı Nakliyat-İş Sendikası’yla hareket eden işçiler, buradaki eylemden sonra kendilerine destek veren Real direnişçileriyle birlikte Marmara Park AVM’de bulunan Media Markt mağazası önünde konuşmalar yapıp, oturma eylemi gerçekleştirdiler.

 

Ayrıca Kontrol Et

Sonuna Kadar Gitme Zorunluluğu

Öz savunma her şeyden önce bir bilinçtir. Karşı karşıya olunan saldırının kaynağını doğru tanımlama, onu tepeden tırnağa kavrama bilincidir. Sadece bedeni değil ruhu, kişiliği ve geleceği savunma eylemidir; hayatın her alanında savaşan Kürt halkının direniş ve hesap sorma geleneğinin sürdürülmesidir