Soylu’yu Valisi yalanladı“Orada taş taş üstünde bırakmayacağım. Sizi kimse kurtaramayacak” sözleriyle HDP’yi tehdit eden Süleyman Soylu’yu, Ağrı Valiliği yalanladı


AKP’ye destek verdiği için PKK tarafından infaz edildiğini belirterek HDP Eş Başkanı Pervin Buldan’ı “Orada taş taş üstünde bırakmayacağım. Sizi kimse kurtaramayacak” sözleriyle tehdit eden Süleyman Soylu’yu, Ağrı Valiliği “PKK tarafından infaz edildiği gerçek dışıdır” açıklamasıyla yalanladı.

Ağrı Valiliği tarafından yapılan açıklamada, dün Doğubayazıt ilçesinde evinin bahçesinde iple asılı halde ölü bulunan temizlik işçisi Feyzi Ertik’in AKP’ye yakın olduğu ve bu yüzden PKK tarafından infaz edildiği haberlerinin gerçek dışı olduğunu bildirdi.

Otopsi raporu: İntihar etti

Valilikten yapılan açıklamada;

27.06.2018 tarihinde bazı basın yayın organlarında yer alan “Doğubayazıt’ta AK Parti’ye destek verdiği gerekçesiyle Doç. Dr. Yaşar Eryılmaz Devlet Hastanesinde görev yapan temizlik personeli Feyzi Ertik, evinin bahçesinde bulunan mutfakta iple asılmış şekilde ölü bulundu. Ölü bulunan şahsın Bölücü Terör Örgütü tarafından infaz edildiği şeklinde haberler çıkmıştır. 

 

Yapılan tüm incelemeler ve delillerin değerlendirilmesi ile otopsi raporu sonucuna göre Feyzi Ertik adlı şahsın evinde kendini asmak suretiyle intihar ettiği tespit edilmiştir. Söz konusu Şahsın Ak Parti`ye destek verdiği ve bu yüzden Bölücü Terör Örgütü tarafından infaz edildiği haberler tamamen gerçek dışıdır, denildi.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil direnişine karşı patron-devlet-sarı sendika işbaşında!

İşçilerin sendika seçme hakkına sarı Öz İplik-İş’le birlikte saldıran Özak Tekstil patronu, direnişi kıramayınca valiye “yasak kararı çıkar” buyruğu verdi, anında karar çıktı ve jandarma devreye girerek işçilerek BİRTEK-SEN yöneticilerine saldırdı. Sendika Genel Başkanı Mehmet Türkmen ve iki temsilciyi gözaltına aldı. İşçiler dağılmadı, bu arada Öz İplik-İş, hem işçileri hem de sendikayı tehdit eden bir açıklama yaptı!