Mezuniyet töreninde protestoBoğaziçi Üniversitesi mezunları, rektör Mehmet Özkan’ın konuşmasını arkalarına dönüp alkışlayarak protesto etti


Boğaziçi Üniversitesi’nin mezuniyet törenine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Rektör Mehmet Özkan’a yönelik protestolar damga vurdu.

Efrin işgali için lokum dağıtan gruba tepki gösterdikleri için Erdoğan tarafından hedef gösterilerek evlerine yapılan baskınla gözaltına alınan öğrenciler hakkında açılan dava da 22 öğrenciden 14’ü bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilmişti.

Bugünkü mezuniyet töreninde Erdoğan’ı ve saldırılar karşısında sessiz kalan Rektör Mehmet Özkan’a mezun olan öğrenciler geçit töreninde yaptıkları protestoyla yanıt verdiler.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki diploma töreni kapsamında yapılan geçit töreninde öğrenciler, Erdoğan’a, “Okutmayacağız dediği komünistler mezun oldu, senin diploman nerede?” diye sorarken, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Mehmet Özkan’ı da konuşma yaptığı esnada arkalarını dönerek protesto ettiler.

 

Ayrıca Kontrol Et

‘Ekmek bulduklarına şükretsinler’ hesabı…

Onlar açısından her şey olağanüstü bir dönemi imliyor. Kılıçların çekildiği, emekçilere “kemerlerinizi daha fazla sıkın” diye buyrulduğu olağanüstü bir dönem…