Üvey babaları, 4 çocuğa 10 gün boyunca işkence ettiMardin’de M. Elşibli isimli cani, üvey babaları olduğu 4 çocuğu 10 gün boyunca aç susuz bıraktı ve fiziki işkence uyguladı


Suriye’de yaşanan iç savaşta babalarını kaybeden, yaşları 7 ila 11 arasında değişen 4 çocuk ve anneleri Mardin’e geldi. Çocukların anneleri burada M. Elşibli ile evlendi ve aile M. Elşibli ile yaşamaya başladı.

Elşibli’nin üvey babası olduğu 4 çocuğa işkence ettiği ortaya çıktı. Caninin, çocukları 10 gündür aç ve susuz bırakarak fiziki işkencede bulunduğu belirlendi. Elşibli canisi tutuklandı, çocuklar ise tedavi altına alındı.

Mardin Şahmeran Kadın Platformu, aç ve susuz bırakılan, işkence gören çocuklarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

“Mardin merkez Artuklu ilçesinde yaşayan Ş.A. (11), H.A. (10), L.A. ile H.A. (7) olmak üzere 4 çocuk, üvey babaları tarafından 10 gün boyunca aç bırakılarak fiziki şiddete maruz kalmıştır. Suriyeli anneleri ile birlikte yaşadıkları M. Elşibli tarafından gördükleri şiddet sonrası çocuklar hastaneye kaldırılmıştır. Çocukların vücutlarında çok sayıda morluklar tespit edilmiş. En büyük kız çocuğunun kaburgasında çatlaklık tespit edilmiş, Aynı zamanda iki kardeş sıvı kaybından kaynaklı hastanede müşahede altında tutuluyor. İki çocuğun da güvenlik gerekçesiyle tedavi gördükleri yer belirtilmiyor. Üvey baba M.Eşibli ise güvenlik güçleri tarafından, ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine konuldu. Mardin Şahmeran Kadın Platformu olarak olayın hukuki takipçisi olacağız.”

Ayrıca Kontrol Et

İzmir’de 1 Mayıs Tutsaklarının Duruşmasına Çağrı

Alınteri, BDSP, DKDER, Halkevleri, İŞÇİ-SEN, Kaldıraç, KÖZ, Partîzan, SMF, SMİ, Söz ve Eylem bir araya gelerek, 1 Mayıs tutsaklarına özgürlük dedi ve 17 Temmuz’da İstanbul Çağlayan Adiyesi’nde yapılacak duruşmaya katılım çağrısı yaptılar