2 Temmuz anma programı belli oldu2 Temmuz Sivas Katliamı’nın 25. yıl dönümünde yapılacak anma programı belli oldu


Otuz üç ilerici-demokrat-devrimci aydın ve sanatçının diri diri yakılarak katlettiği Sivas Katliamı’nın 25’inci yıl dönümünde düzenlenecek 2 Temmuz anma programı belli oldu.

Düzenlenecek miting için Sivas Valisi “Erdoğan ve hükümet aleyhine slogan atılırsa müdahale ederiz” diyerek gözdağı verdi.

Anma için önce Seyrantepe’de bulunan Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Alevi Kültür Dernekleri’ne ait cemevi önünde toplanılacak. Kitle daha sonra, saat 11.00’de  kitlesel bir yürüyüşle, Madımak Oteli önüne gelerek burada anma ve miting gerçekleştirecek.

Binlerce kişinin katılması beklenen anmaya; sanatçılar, dernekler, sivil toplum örgütleri, emek ve meslek örgütleri, sendikalar, vakıflar ve siyasi partiler de destek verecek.

Pir Sultan Abdal ve Kültür Derneği yöneticileri, anmanın güvenliği için Sivas Valisi Davut Gül ile görüştü. Görüşmede Vali’nin  kendilerine, “Cumhurbaşkanı ve hükümet aleyhinde slogan atılırsa, mitinge müdahale ederiz” uyarısında bulunduğunu aktarıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Kadın sorunu: Hem çok eski hem çok yeni hem de çok uzun bir yol -III

Kadın sorununda reformizm, feminizm ya da oportünizm bu sorunu üretim ilişkilerinden kopararak ele alan bir yaklaşımla söz konusu olabilir. Bu ilkesel düzlem net olduktan ve faaliyeti yürüten güçlerin kafası açık olduktan sonra bu tür sapma tehlikelerinin de en asgari düzeye ineceği ortadadır.