Hollanda’da üç günlük grevYAŞANACAK DÜNYA İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (FNV) çağrısıyla Hollanda genelinde otobüs şoförleri 3 günlük grev yaptılar. Çalışma koşullar ve maaşlarının iyileştirilmesini isteyen binlerce otobüs şoförünün grevi nedeniyle ülkenin büyük bölümünde otobüsler çalışmadı. Yerel basının aktardığına göre, sendika tarafından yapılan açıklamada, Ekim ayında beri yapılan görüşmelerde çalışma koşullarının iyileştirilmesine yönelik hala anlaşmaya varılamadığı ve bu yüzden grev …


YAŞANACAK DÜNYA

İşçi Sendikaları Konfederasyonunun (FNV) çağrısıyla Hollanda genelinde otobüs şoförleri 3 günlük grev yaptılar.

Çalışma koşullar ve maaşlarının iyileştirilmesini isteyen binlerce otobüs şoförünün grevi nedeniyle ülkenin büyük bölümünde otobüsler çalışmadı.

Yerel basının aktardığına göre, sendika tarafından yapılan açıklamada, Ekim ayında beri yapılan görüşmelerde çalışma koşullarının iyileştirilmesine yönelik hala anlaşmaya varılamadığı ve bu yüzden grev kararı alındığı ifade edildi.

Amsterdam, Rotterdam ve Lahey’de şehir içi otobüs şoförlerinin çoğu ise farklı sözleşmelere tabi olmaları nedeniyle greve katılmadı.

Binlerce otobüs şoförü aynı gerekçelerle Ocak ayında 1 gün, Nisan ayında 2 gün greve çıkmıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Siz Filistin’de Daha Çok “Taş Generali” Çıkartırsınız

YAŞANACAK DÜNYA “Uluslararası insani hukukun bariz ve sürekli gözardı edilmesi hız kesmeden devam ediyor. Gazze’de …