Soylu tehdit ve kışkırtmalarını TV’ye taşıdıSüleyman Soylu HDP ve CHP’ye dönük kışkırtıcı ve tehdit edici açıklamalarını CNN Türk ekranlarına taşıdı


CHP tabanının seçim döneminde Kürt halkına karşı önyargılarını belli oranlarda yıkmış olması ve onun siyasi temsilcilerini meşru bir yere oturtmasına karşı duyulan rejim kini Süleyman Soylu’nun tehdit, “uyarıları” ve partinin tabanına yaptığı kışkırtıcı çağrılarla dışa vurmaya devam ediyor.

Telefonla tehdit etmekten vazgeçen Soylu bu tehditlerini TV’den, milyonların gözünün önünde açıktan savurarak vermek istediği mesajların etkisini pekiştirmeye çalıştı.

HDP’yi PKK’yle, CHP’nin seçim politikalarını da “terörist” olarak damgaladığı bir partinin desteklenmesiyle özdeşleştiren Soylu, “İşin siyasi kısmını CHP tabanı düşünsün” diyerek parti içi dalgalanmaların altına odun taşımaya girişti.

CNN Türk canlı yayınında sözümona gazeteci Hande Fırat’ın sorularını yanıtlayan Soylu tarihin karanlık sayfalarına şu sözleri yazdı:

“Tüm CHP’lilere oy verin partinize” dedim.  CHP, HDP gibi bir partiyi Meclis’e taşıdı. 

Cenaze talimatı 

CHP gibi meşru bir siyasi partinin içerisine sızdırdıkları kişileri devreye sokuyorlar. Şimdi buradaki terörle mücadeleyi büyütmek sadece kendi hissiyatınızla değil. 

(Mehmet Bekaroğlu’nun tweetini göstererek) Diktatörüz ya biz “Allah belanı versin” diyor. Ve beni ajanlık ile suçluyor. Birlikte bir duruş bekliyorum teröre karşı. Tam tersini görüyoruz. Bizim buna sessiz kalmamız, demokrasi, seçim gibi bir araç üzerinden meşruiyet olarak sağlanmaya çalışılması elbette ki bizim kendi adımıza tedbir almamızı ve bunu toplumla paylaşmamızı gerektirir. Bu kadar açık ve nettir. 

Bizim bu konuda sıfır toleransımız var. Katalan eski başkanı nasıl tutuklandı? Avrupa bir karar aldı. “Ben buna müsaade etmiyorum” dedi. Bu aslında dünyada terör ve şiddete rıza gösterenlere ben bunu kabul etmiyorum, siyasetten men ediyorum demek. Bu Avrupa’nın göbeğinde olurken Türkiye’de böyle bir tabloyu kimse bana izah edemez. Hele terör rakamlarının bu kadar üst düzey başarılı olduğu bir dönemde. İçeride ve dışarıda. Türkiye’de bu konuda artık konsept geliştiriyor. Ben artık saldırı yapılmasını beklemem, neredeyse kaynağında kıralım. 

Ben neden bu açıklamayı yaptım. O sabah o çocuğun katli başka bir yolculuğu başlatacaktı Türkiye’de. 

“CHP İl Başkanları gelmesin” dedim diye bölücüyüm. Peki CHP, bu arkadaşlarımın katlinde ağızlarına fermuar çekip oturuyorlar. Ve nasıl onlar bölücü olmuyorlar da ben bölücü oluyorum? Nasıl İstanbul İl Başkanı şehide hakaret ediyor onlar bölücü olmuyor da ben bölücü oluyorum. Benimki iç savaş tehdidi değil millete ve topluma bir şeyler anlatmak. İşin siyasi kısmını CHP tabanı düşünsün. Şimdi cenazeye gidecekmiş. Bundan sonra varsın gitsinler cenazeye. Kahramanmaraş’ta şehit cenazesi vardı. Gitti mi kimse? Topyekûn kol kola gideceklerdi, gitselerdi. Benim orada söylediğim il başkanlarına.”

Ayrıca Kontrol Et

Sokak Hayvanlarına ÖteNAZİ!

Vicdan sınırlarını zorlayan yasa teklifine tutum; "vicdan", doğayla barışık kentler, hayvan sevgisini… kapsayacak bir karşıtlık kadar aynı zamanda yaratılmak istenen toplumsal cehenneme karşı siyasal bir tutum almayı da gerektiriyor.