“Bağır herkes duysun çocuğa şiddet son bulsun!”Eylül Yağlıkara ile Leyla Aydemir’in kaçırılması ve ardından da cansız bedenlerine ulaşılması üzerine gelen tepkiler yükselmeye devam ediyor


Ankara’da 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın, Ağrı’da ise 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in kaçırılması ardından da cansız bedenlerine ulaşılması üzerine gelen tepkiler yükselmeye devam ediyor.

Bugün Mor Dayanışma tarafından çağrısı yapılan Süreyya Operası önündeki eylem saat 19.00’da başladı. “Bağır herkes duysun çocuğa şiddet son bulsun!” sloganlarıyla Kadıköy halkını eyleme çağıran kadınlara çevreden alkış ve ıslıklarla destekler geldi. Tramvay şoförlerinin desteğini de kimi zaman zil kimi zaman ise el hareketleri ile alan kadınlar çocuk cinayetlerinde asıl faillerin kim olduğunu bildiklerini ifade etti.

Mor Dayanışma temsilcisi tarafından okunan basın açıklamasında;

Kadın, doğa ve çocuk düşmanı politikaların can almaya devam ettiğini vurgularken, artan tecavüz vakalarının yalnızca tecavüzcünün kişiliğiyle açıklanamayacağını, bu olayların erkek egemen kültürün sonucu olduğunu ifade etti. “Erkek adalet değil gerçek adalet” sloganları yükselirken temsilci, basın açıklamasını bu karanlığa teslim olmayacaklarını vurgulayarak bitirdi.

Ayrıca Kontrol Et

Özak Tekstil işçilerine jandarma saldırdı!

Özak Tekstil’in Urfa’daki fabrikasında sendika seçme haklarına yapılan saldırıya karşı 10 gündür direnen işçilere jandarma saldırdı Grev kırıcıların içeri girmesini engellemek isterken saldırıya uğrayan işçilerden 15’i ve BİRTEK-SEN yöneticileri Mehmet Türkmen, Deniz Kar, Mazlum Ayçiçek gözaltına alındı. Saldırıdan sonra içerdeki işçilerde çıkmak istediklerini belirtti