Adana’da bir işçi geri dönüşüm kazanına düşerek öldü!Adana’da Hacı Sabancı OSB’deki bir plastik fabrikasında çalışan Suriyeli mülteci işçi Halef Alacra (20), geri dönüşüm kazanına düşerek hayatını kaybetti.


Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi denilen yeni rejim ve devlet biçimi Anayasal bir zemine oturtulurken, işçi ve emekçiler için hayat; zamlar, işçi ölümleri, kıyımları ve patronlara yapılan kıyaklar eşliğinde sürüyor.

Yollar, fabrikalar, atölyeler, şantiyeler işçilere mezar olmaya, çalışmak ölümle daha fazla özdeşleşmeye devam ediyor.

Bugün de Adana’nın Sarıçam ilçesi Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir plastik fabrikasında çalışan Suriyeli mülteci işçi Halef Alacra (20), geri dönüşüm kazanına düşerek hayatını kaybetti.

AA’nın aktardığına göre Alacra’nın düştüğünü fark eden diğer çalışanlar makineyi durdurarak polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrol sonucunda Alacra’nın öldüğünü tespit etti.

Geri dönüşüm kazanından çıkarılan Alacra’nın bedeni, yapılan işlemlerin ardından yakınlarına teslim edilmek üzere Adana Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Ayrıca Kontrol Et

Bağımsız Maden-İş’ten İliç ‘faciasına’ dair rapor: Güvensiz, güvencesiz, önlemsiz, düşük ücretli ve baskı altında çalışma!

Erzincan İliç’te geliyorum diye diye gelen Çöpler Altın Madeni’ndeki işçi ve doğa katliamı öncesinde ve sonrasında bölgede bulunan Bağımsız Maden İşçileri Sendikası, “Öncesi ve Sonrasıyla 13 Şubat” başlıklı gözlem raporunu yayınladı. Olup bitenleri 10 maddede özetleyen rapor aynı zamanda maden patronlarına yaratılan sömürü cennetinin de aynası oldu