Haziran’da 39 kadın…Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 2018 Haziran ayı raporunu açıkladı: Toplumda saldırganlık ve sapkınlık artıyor, şiddet tırmanıyor


Toplumda şiddetini günbegün arttıran sosyopat ruh halini, önce ardarda gelen işkenceyle katledilmiş hayvan haberleri, sonrasında ise kaybolan minik kız çocukları Eylül ile Leyla’nın acı haberleriyle ayan beyan görebilir olduk.

Bu olayların akabinde hortlayan idam çığırtkanlığı, bahsettiğim sosyopat ruh halinin kendi elleriyle can almaya vardırılamamış biraz daha bastırılmış hali.

Nisan’da 30, Mayıs’ta 37, Haziran’da ise 39 olarak açıklanan kadın cinayeti verilerinin tırmanışı da yine bu sosyopat ruh halinin katmerlenmesiyle örtüşür durumda maalesef…

Haziran’da 39 Kadın…

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 2018 yılının haziran ayı raporunu açıkladı: 2018 yılının haziran ayında 39 kadın öldürüldü, çocuk istismarı ve cinsel şiddet devam etti.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre 18 kadının neden öldürüldüğü tespit edilemedi, 14’ünün de faili belli değilken kadınlardan 11’i evli olduğu erkek tarafından, 5’i akrabası, 3’ü imam nikahlı olduğu erkek, 2’si boşandığı erkek, 2’si erkek arkadaşı, 1’i oğlu ve 1’i babası tarafından öldürüldü.

Öldürülen kadınların 9’u 36-65 yaş aralığındayken, 6’sı 26-35 yaş arasında, 6’sı 19-25 yaş arasında.
Antalya’da Fatma F., kendi hayatına dair karar alma istediği için imam nikahlı olduğu İbrahim E. tarafından boğularak öldürüldü.

İzmir’de 19 yaşındaki Yusufcan Ö., kendisinden ayrılmak isteyen M.Y’nin evine gidip bıçakla saldırıda bulundu; kızını korumak isteyen M.Y’nin annesi Fadime Y. saldırı sonucu hayatını kaybetti.

İstanbul’da 21 yaşındaki Meryem Aydoğdu, imam nikahlı olduğu Ömer Varol tarafından ayrılmak istediği için ateşli silahla öldürüldü.

İzmit’te polis memuru İbrahim Yavuz kendisinden boşanmak isteyen eşini oğlunun gözü önünde kurşun yağdırarak katletti.

Bu ay içerisinden kadın cinayetinin en çok işlendiği iller: İstanbul’da 4, Antalya’da 4, Bursa’da 3, İzmir’de 3, Muğla’da 3.

Bu ay içerisinde kayıp olduğu ortaya çıkan, bunun üzerine sosyal medyadan halkın #LeylaVeEylülNerede etiketiyle aramaya çalıştığı küçük çocuklardan da acı haber geldi. 8 yaşındaki Eylül’ün cansız bedeni istismara uğramış ve bir elektrik direğine gömülü halde bulundu. Leyla’nın cansız bedeni kaybolduktan 18 gün sonra dere yatağında bulundu.

2 yaşındaki Ecrin Ergün ise babası tarafından öldürüldü.

Ayrıca Kontrol Et

Gece Kulübü’ndeki İşçi Katliamı Davası Bugün Görülüyor

Beşiktaş'ta Masquerade isimli gece kulübünde yapılan tadilat sırasında alınmayan önlemler, yapılmayan denetimler yüzünden yaşanan ve 29 işçinin ölümüne neden olan yangına ilişkin davanın ilk duruşması bugün Silivri’de görülüyor. Duruşma öncesinde patronların işçi ailelerine şikayetlerinden vazgeçmelerini “telkin” ettikleri öğrenildi