Newroz anıtının yerine saat kulesi dikildiMardin Nusaybin’de belediyeye atanan kayyum tarafından yıkılan Newroz Anıtı’nın yerine saat kulesi dikildi


Mardin’in Nusaybin İlçe Belediyesi’ne kayyum olarak atanan İlçe Kaymakamı Ergün Baysal geçtiğimiz 29 Mart tarihinde, 1992 yılında kentte yapılan Newroz kutlamaları sırasında yaşamını yitiren 16 kişinin anısına yapılan Newroz Anıtı’nı yıktırdığını ve anıtın yerine saat kulesi yapılacağını sosyal medya üzerinden duyurmuştu.

Bugün ise, yıkılmadan önce Newroz Bulvarı’nda bulunan anıtın yerine beyaz bir saat kulesinin dikildiği öğrenildi.

1992 yılında Newroz kutlamaları sırasında açılan ateşle hayatını kaybeden 16 kişi anısına yapılmış olan Newroz Anıtı, Devrim Mahallesi’nde bulunuyordu. Anıt, 16 kişiyi sembolize eden eller ile Newroz’u temsil eden meşalelerden oluşuyordu.

 

 

Demirci Kawa da yıkılmıştı

Bu yılın 18 Mart günü ise, Afrin’deki ‘Demirci Kawa’ heykeli ‘Zeytin Dalı’ harekatı ile bölgeye giren TSK askerleri ve ÖSO çeteleri tarafından yıkılmıştı.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı