Yolcu treni devrildi en az 10 kişi hayatını kaybettiEdirne-İstanbul seferini yapan yolcu treninin altı vagonunun devrilmesi sonucu en az 10 kişi öldü, 73 kişi de yaralandı


Edirne’nin Uzunköprü ilçesi-İstanbul seferini yapan yolcu treninin Tekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi yakınlarında altı vagonunun devrilmesi sonucu en az 10 kişi hayatını kaybetti, 73 kişi de yaralandı.

Ulaştırma Bakanlığı’nın açıklamalarına göre 360 yolcunun bulunduğu trenin vagonları, kötü hava şartları nedeniyle yaşanan menfez altı toprak kayması yüzünden devrildi.

Bölgede ulaşımın güç olması ve kazanın olduğu alanın çamurlu yapısı nedeniyle kurtarma ekiplerinin ulaşımın zor olduğu, havadan ve karadan çeşitli takviyelerle kaza yerine ulaşıldığı belirtildi.

Bu kazanın arka planında gerçekte neler olduğunu daha sonra öğreneceğiz. Fakat raylı sistemde yapıp ettikleriyle de övünen siyasi iktidarın kendi prestij projeleri dışındaki alanları adeta kendi haline bıraktığını, çok kritik noktalarda özelleştirmeye gittiğini ve bu tür kazaların da bu gerçeklerle doğrudan ilişkili olduğunu tahmin etmek güç değil.

Başbakanlık tarafından yapılan açıklamayla Tekirdağ’da meydana gelen tren kazasıyla ilgili geçici yayın yasağı getirilmesi bile bunun nasıl bir “kaza” olduğunu ve bir şeylerin örtbas edilmeye çalışılacağını gösteriyor.

Ayrıca Kontrol Et

15-16 Haziran Yol Gösteriyor

15-16 Haziran Büyük İşçi Direnişi'nin 54. yılında Olgunlar Sokak'taki Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Ardından MEB önünde oturma eylemi yapan öğretmenlerin eğitim nöbetiyle dayanışmaya gidildi.