Soma karar duruşması 11 Temmuz’a ertelendiSoma Katliamı davasının bugün görülmesi beklenen karar duruşması bir hakimin gelmemesi nedeniyle 11 Temmuz’a ertelendi


Soma Katliamı’nın 3 yıldır süren beşi tutuklu 51 sanıklı davasının bugün görüleceği beklenen karar duruşması mahkeme heyetinden bir hakimin sağlık sorunları gerekçesiyle katılmaması nedeniyle 11 Temmuz’a ertelendi.

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde üç yıldır devam eden ve hukuken bitirilmesi mümkün olmayan davanın bu şekilde bitirilmeye çalışılması aileler başta olmak üzere sendikalar, meslek örgütleri ve geniş toplumsal kesimler tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Bugün görülmesi beklenen karar duruşması öncesinde de tarihin en büyük işçi katliamıyla ilgili bir davanın bu şekilde bitirilmesine seyirci kalınmaması istenmişti.

Bugün hakimlerden birinin sağlık durumu gerekçe gösterilerek katılmaması üzerine duruşma 11 Temmuz Çarşamba gününe ertelendi.

Adliye önünde oturan aileler adaletin zenginler için olduğunu, fakirlerin sokağına uğramadığını, 3 yıldır aradıklarını fakat bir türlü bulamadıklarını belirterek ‘Hak, hukuk, adalet!’ sloganlarıyla duruma tepki gösterdi.

Ailelerin Adliye önündeki oturma eylemleri devam ediyor.

Ayrıca Kontrol Et

BİRTEK-SEN: ‘Ne demek Temmuz’da zam yok! Söke söke alacağız!’

BİRTEK SEN, Antep Başpınar OSB’deki 35 fabrikadan çok sayıda işçiyle yaptığı toplantıların sonuçlarını basın açıklamasıyla paylaştı. Balıklı Park Meydanı’nda yapılan açıklamada, asgari ücrete ara zam yapılması, bayramlarda 1 aylık ücret tutarında ikramiye ödenmesi, banka promosyonların işçilere verilmesi ve vergi diliminde adalet sağlanması talepleri dile getirildi.