Urfa’da tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildiUrfa’da pamuk çapasından dönen tarım işçilerini taşıyan minibüsün devrilmesi sonucu çoğunluğu kadın ve çocuk 11 kişi yaralandı.


Son birkaç gün içinde yaşanan iş cinayetlerinin bilançosu insana “yeni rejimin açılışı da, mantığına uygun olarak işçi ve emekçi kanıyla oldu” dedirtiyor.

İşçiler madenlerde, şantiyelerde, tersanelerde, yollarda ölmeye devam ediyor.

Bugün de Urfa-Adıyaman karayolu işçilerin savrulan bedenlerine sahne oldu.

Kapasitesinden fazla tarım işçisini taşıdığı anlaşılan minibüsün devrilmesi sonucu ikisi ağır 11 tarım işçisi yaralandı.

Akşam saatlerinde meydana gelen “kaza” Şanlıurfa -Adıyaman karayolunun 25’inci kilometresi Tülmen kırsal mahallesi yakınlarında meydana geldi.

Bozova ilçesindeki bir pamuk tarlasında çapa yaptıktan sonra evlerine dönen işçileri taşıyan Mahmut Modanlı yönetimindeki 42 HPB 53 plakalı minibüs, sürücüsünün kontrolünden çıkarak devrildi. Çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 11 kişi evlerine giderken, ölümle burun buruna geldi.

Minibüste bulunan işçiler yolla savrulurken, olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Can pazarının yaşadığı kazada olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılar kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Acil servislerde tedavilerine başlanılan yaralılardan ikisinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Kazanın ardından hastaneye gelen tarım işçilerinin yakınları gözyaşı döküp kazaya tepki gösterdi. Kazayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”