‘Almanyalı Osmanlılar’ çetesi yasaklandıAlmanya İçişleri Bakanlığı, 2014 yılından beri bir boks kulübü altında faaliyet gösteren, 22 şubesi ve 300’den fazla üyesi olduğu belirtilen “Osmanen Germania BC” grubunun tüm faaliyetlerine yasak getirdi.


AKP’nin kendi paramiliter gücünü oluşturmakta aldığı yolun en açık ifadesi bu örgütlenmenin Avrupa’daki ayağı “Almanyalı Osmanlılar” isimli çete ağıdır. Bu çetenin niteliği, AKP’yle olan dolaysız bağlantısı ve ulaştığı ötgütlenme düzeyi bizzat Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’ın beyanlarıyla da tescil edildi.

Almanya’da yayın yapan Huffington Post’un haberine göre Almanya İçişleri Bakanlığı, 2014 yılından beri bir boks kulübü altında faaliyet gösteren, 22 şubesi ve 300’den fazla üyesi olduğu belirtilen “Osmanen Germania BC” grubunun tüm faaliyetlerine yasak getirdi.

Gazete haberinde Almanya İçişleri Bakanı Seehofer’ın “Bu dernek kamu yararına bir tehlike oluşturuyor” sözüne de yer vererek, grubu “Erdoğan hükümetinin Almanya’daki silahlı kolu” olarak niteliyor.

Çete hakkında, AKP’li milletvekili Metin Külünk’ten para ve silah aldığı iddiasıyla geçtiğimiz yıl soruşturma açılmıştı. Mart ayında ise, çete üyelerinin evleri aranmıştı. ‘Almanyalı Osmanlılar’ çetesine uyuşturucu, silah ticareti, kara para aklama, şantaj, belgede sahtecilik gibi suçlamalar da yöneltiliyor.

Ayrıca Kontrol Et

Küçük: Fiili Meşru Mücadele Yürütecek Odaklar Yaratmalıyız

1 Mayıs'ta işçi ve emekçilerin geleneksel örgütlenmelerinin çoktan dolan miadına karşı gerek sendikal gerekse siyasal alanda güven verecek, dünya gerçekliğine uygun bir militanlık ve fiili meşru mücadele hattında yürüyecek odaklar yaratmak gerektiğine dikkat çeken Alınteri yazarı Mürüvet Küçük, "Bu dönemin mücadele ruhu geri çekilmede değil, saldırıda somutlaşmaktadır. Yıllardır yaşanan geri çekilmenin yarattığı çözülme hali gücümüzü birleştirdiğimiz oranda sınıfa karşı sınıf ruhuyla yanıt verecek bir netliğe ulaşmak zorunda."