Gazeteci Şerife Oruç adliyeye sevk edildiTahliye kararından sonra Elazığ T Tipi Cezaevi kapısında gözaltına alınan DİHA muhabiri Şerife Oruç, Elazığ Adliyesi’ne sevk edildi.


Tahliye kararından sonra Elazığ T Tipi Cezaevi kapısında gözaltına alınan DİHA muhabiri Şerife Oruç, Elazığ Adliyesi’ne sevk edildi.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Dicle Haber Ajansı’nın (DİHA) tutuklu muhabiri Şerife Oruç, hakkında “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla açılan davanın Batman 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında dün tahliye edilmişti. Şerife,  tutuklu bulunduğu Elazığ T Tipi Cezaevi çıkışında polisler tarafından gözaltına alınarak Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Gece burada tutulan Şerife, Elazığ Adliyesi’ne sevk edildi.

Şerife hakkında Diyarbakır 4’üncü Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklu iken yakalama kararı çıkarıldığı, dosyanın daha sonra Batman’daki dava ile birleştirildiği ancak yakalama kararı kaldırılmadığı için gözaltı işlemi gerçekleştirildiği belirtildi. Batman 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nin yakalama kararını kaldırmasının ardından Şerife’nin serbest bırakılması bekleniyor. (Jinnews)

Ayrıca Kontrol Et

Siz Filistin’de Daha Çok “Taş Generali” Çıkartırsınız

YAŞANACAK DÜNYA “Uluslararası insani hukukun bariz ve sürekli gözardı edilmesi hız kesmeden devam ediyor. Gazze’de …