İzmir’de HDP’ye dönük ev baskınları ve gözaltılarİzmir’in Menemen, Karabağlar ve Konak ilçeleri olmak üzere çok sayıda eve TEM şube ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.


Tren katliamı, işçi cinayetleri, zam ve hayatı emekçiler için zindana çevirecek sayısız gelişmeyle açılışı yapılan yeni rejim-devlet biçimi, bunların yanına siyasi zorbalık ve saldırganlığı eklemeyi ihmal etmiyor. Tüm direniş dinamiklerinin bu saldırganlığın hedefinde olduğu mesajı ilk olarak HDP’ye dönük operasyonlarla verildi.

Bugün İzmir’in Menemen, Karabağlar ve Konak ilçeleri olmak üzere çok sayıda eve TEM şube ekipleri tarafından operasyon düzenlendi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre yapılan baskınlarda aralarında Halkların Demokratik Partisi (HDP) üye ve yöneticilerinin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Polislerce yapılan aramalarda çok sayıda kitap ve elektronik cihazlara da el konuldu.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube’ye götürülen kişilerden bazıları şöyle: HDP İl Yöneticisi Gül Turğal, Ferit Turğal, Mahsun Koç, Mehmet Sadık Varkan, Gökhan Varkan.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı