Enerjisa çalışanlarından zam isyanıYüzde 4’lük zam oranı karşısında isyan eden Enerjisa saha çalışanı işçiler, bulundukları merkezlerde toplanarak protesto eylemi başlattılar


Enerji sektörü Enerjisa’nın binlerce saha çalışanına verdiği yüzde 4’lük zam oranı, çalışanlar tarafından protesto edildi. Şirketin kar oranlarının her geçen yıl büyümesine rağmen çalışanların artan bu orandan doğru orantılı olarak maaş zammı alamaması isçilerin isyanına neden oldu. Yaz-kış demeden büyük zorluklar karşısında mesailerini aksatmadan çalışan Enerjisa işçileri, zam oranlarının kabul edilemeyeceğini belirttiler.

Geçtiğimiz günlerde şirket ve sendika yetkilileri zam konusunu görüşmek için bir araya gelmişler ve yemek ücretlerinde çok az miktarda bir artış yapmışlardı. Maaşlara yapılacak zam oranlarında ise yüzde 4’lük kararın alınmasına karşı tepki duyan saha çalışanları soluğu bulundukları bölgenin merkez binasında aldılar.

Kabul edilebilir bir oranın maaşlarına uygulanmasını talep eden işçiler, mücadelelerinin devam edeceğini söylediler.

 

Ayrıca Kontrol Et

Öyle Bir Kavşaktayız Ki!..

Halkın öfkesi her seferinde sandıkta eritilmiş olsa da yorgunluk ve yılgınlık ağır bassa da bir şey yapmalı. Hasan Hüseyin Korkmazgil ne güzel de söylemiş “Korka korka yaşamak ne!..”