Gülsuyu Mahallesi’nde polis baskınlarıBugün sabah İstanbul’un Maltepe İlçesi’ne bağlı Gülsuyu Mahallesi’nde aralarında HDP ve ESP’lilerin de olduğu çok sayıda eve baskın düzenlendi.


Tren ihmal katliamı, iş cinayetleri ve Soma’da sergilendiği gibi cinayetlere cezasızlıkla perdeyi açan rejim, ilk operasyon hamlesini de karanlık ve tüm toplumun tepkisini çeken bir tarikat olan Adnan Oktar tarikatına düzenlenen medyatik operasyonla açmıştı. Hem kendi tabanının hem de geniş toplumsal kesimlerin olur verdiği bu operasyonun arkasının devrimci-demokrat ve ilerivi toplumsal dinamiklere yapılacak saldırılarla geleceği belliydi.

Nitekim HDP’ye dönük Cizre’de, İzmir’de ve başka illerde irili ufaklı operasyonlar sürdüren rejimin tarikattan sonraki hedefi de bu kesimler oldu.

Bugün sabah İstanbul’un Maltepe İlçesi’ne bağlı Gülsuyu Mahallesi’nde aralarında HDP ve ESP’lilerin de olduğu çok sayıda eve baskın düzenlendi.

İstanbul’un Maltepe İlçesi Gülsuyu Mahallesi’nde çok sayıda eve sabah 05.00’da baskın düzenlendi.

Mahallede operasyonun sürdüğü ve çok sayıda kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı