Flormar işçileri Kadıköy’deFlormar direnişçileri, Kadıköy Khalkedon’dan çarşı Flormar mağazasının önüne yürüdüler, Yves Rocher ve Flormar’ı boykota çağrı yaptılar


Saat 17:00’da Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda toplanan Flormar direnişçileri ve destekçileri, burada gerçekleştirilen forumda söz alarak konuşmalar yaptılar.

Konuşmalarda Flormar’daki işçi kıyım süreci, direnişin seyri ve Flormar ile Yves Rocher’e boykot çağırılarına yer veren işçiler, direnişe destek veren herkese teşekkür ettiler ve başka yerlerde direnişte olup haklarını arayan tüm işçilere selam yolladılar.

İşçiler, günbegün artan kadın cinayetlerine dikkat çekerek, cinsel istismara uğrayan ardından öldürülen Şule Çet’i de anmayı ihmal etmediler, Şule için adalet istediler.

Forumdan sonra Kadıköy çarşıdaki Flormar’ın önüne doğru yürüyüşe geçildi, yürüyüş esnasında Kadıköy sokakları “Sendika haktır engellenemez”, “Flormar’a boykot Yves Rocher’e boykot”, “Direne direne kazanacağız” sloganlarıyla çınladı.

Flormar’ın önüne gelen direnişçiler, mağaza önünde de uzun süre slogan atarak dikkatleri üzerlerine topladılar ve basın açıklamasının okunmasına geçildi.

Basın açıklamasında, Flormar fabrikasındaki çalışma koşulları gerek kadın-erkek ücret eşitsizliği gerek işçi servislerinin niteliksizliği gerekse sendika düşmanlığı vurgulanarak anlatıldı ve Flormar’a boykot çağırısı yapıldı. Açıklamanın devamında Yves Rocher’in Flormar’ın %51 hisse sahibi olmasına karşın “Bizim onlarla alakamız yok” tavrı takındığı ifşa edilerek tüketiciler Yves Rocher’i de boykot etmeye çağırıldı.

Basın açıklamasından sonra yeniden söz alan Flormar işçisi kadınlar, mücadelelerine sonuna kadar devam edeceğini vurguladılar ve “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganlarıyla eylemi noktaladılar.

Eylemin ardından işçiler, Flormar mağazası önünde bildiri dağıtımı yaptı.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: