Skyland’de işçiler kötü yemekleri protesto ediyorSeyrantepe’de bulunan Skyland şantiyesinde 700 inşaat işçisi sloganlarla yemekhanenin önünde eylemde


İstanbul Seyrantepe’den bulunan Eroğlu Skyland şantiyesinde işçiler öğlen yemeklerinin saatinde yemekhane eksiklerinden dolayı uzun kuyruklar oluşmasını ve kalitesiz yemekler çıkmasını protesto etti. 700 işçi yemekhanenin önünde sloganlarla eyleme geçtiler.

Sloganların devam etmesiyle işçi sözcüleri ve Eroğlu Skyland şantiyesi temsilcisi görüşme içerisine girdi.

Eyleme ilişkin direnişteyiz.org’a konuşan Dev Yapı-İş Sendikası Genel Başkanı Özgür Karabulut bu sorunların İstanbul’un bir çok şantiyesinde gerçekleştiği ve bu eylemin, bu hafta içerisinde yapılan 4. eylem olduğunu belirtti.

Karabulut, doların da yükselmesiyle şirketlerin maliyetleri düşürmek için işçilerin haklarına göz diktiğini belirterek bunu yemeklerin kalitesizleştirilmesine bağladı ve bu sorunlar devam ettikçe eylemlerin de gerçekleştirileceğini belirtti.

Ayrıca Kontrol Et

Özak patronu işçilere kölelik koşulları dayatmakta, işçiler direnişte ısrarlı

Özak Tekstil direnişinin 4. Gününde patronla işçi ve sendika temsilcileri arasında yapılan görüşmede işçilerin talepleri kabul edilmedi, işçiler direnişe devam kararı aldı