Ankara’da Suruç Katliamı anmasına yasak!Ankara Valiliği gençlik örgütlerinin Suruç Katliamı’nın 3’üncü yıl dönümü için Sakarya Caddesi’nde yapmak istedikleri anmayı keyfi gerekçelerle yasakladı


Gençlik örgütlerinin Suruç Katliamı’nın 3’üncü yıldönümünde yapmak istedikleri anma için Ankara Valiliği’ne yaptıkları başvuruya “yasakla” yanıt verildi.

SGDF’li gençler 3 yıl önce IŞİD’li katil sürüsünün yerle bir ettiği fakat görkemli bir direnişle ele geçiremedikleri Kobanê’deki çocuklara oyuncak götürmek ve halka moral destek sunmak için bir kampanya başlatmış, haftalarca süren çalışmadan sonra çeşitli illerden gelen 300’e yakın insanla Suruç’a ulaşmışlardı. Suruç’ta konakladıkları Amara Kültür Merkezi’nde basın açıklaması yaptıkları sırada IŞİD’in bombalı bir intihar saldırısına uğramışlar ve bu saldırıda 33 kişi ölümsüzleşirken, yüzü aşkın insan da yaralanmıştı.

Katliamın 3’üncü yıldönümünde Ankara’da Anma Sakarya Caddesi’nde yapılmak istenen anma valiliğin keyfi tutumuyla yasaklandı.

Gerekçe: Anmanın belirlediği gösteri ve yürüyüş alanlarından başka bir yerde yapılmak istenmesi!

Ayrıca Kontrol Et

İzmir’de 1 Mayıs Tutsaklarının Duruşmasına Çağrı

Alınteri, BDSP, DKDER, Halkevleri, İŞÇİ-SEN, Kaldıraç, KÖZ, Partîzan, SMF, SMİ, Söz ve Eylem bir araya gelerek, 1 Mayıs tutsaklarına özgürlük dedi ve 17 Temmuz’da İstanbul Çağlayan Adiyesi’nde yapılacak duruşmaya katılım çağrısı yaptılar