Artık yeterUrfa’da bir hasta yakını parke taşını doktorun kafasında parçaladı


Yoğun mesailerde çalışan yorgun doktorlar, önleyici sağlık hizmetlerinin bırakın yetersizi var olmaması, toplumun sürekli soluduğu gergin ve kaotik hava; bir hasta yakınında vücut bularak bir doktorun kafasını parke taşıyla parçaladı bugün.

Urfa’da, ateşlenen çocuğunu hastaneye getiren Abdulkadir K. Çocuğunun ateşinin düşmemesinin verdiği gerginlikle midir bilinmez nereden eline geçirdiği bile ilginç olan parke taşını Doktor Bahaddin Ahmet Yalçın’ın başında parçaladı.

Daha da özetleyelim, bir hasta yakını parke taşını doktorun kafasında parçaladı.

Sağlık hizmetlerinin git gide niteliksizleştiği ve erişiminin zorlaştığı, öte yandan sağlık çalışanlarına şiddet olaylarının günbegün arttığı şartlarda yetkili mercilerin dillerine pelesenk ettikleri ‘Sağlıkta çağ atladık’ söylemindeki çağın hangi çağ olduğunu sormak gerek zira buzul çağını bile kastediyor olabilirler…

Sosyal medyada #ArtıkYeter etiketiyle gündem olan korkunç olay, dün gece Harran Üniversitesi Osmanbey Kampusu içerisinde yer alan Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Çocuk Bölümü’nde meydana geldi. Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye getirilen çocuk, serviste tedavi altına alındı. Bir türlü ateşi düşmeyen çocuğun babası Abdulkadir K., kendisine gerekli cevabı vermediğini öne sürdüğü nöbetçi doktor Bahaddin Ahmet Yalçın ile tartıştı. Kısa sürede tartışmanın büyümesi üzerine Abdulkadir K., bulduğu parke taşını doktorun başına vurarak parçaladı.

Saldırıya uğrayan Dr. Yalçın kanlar içersinde yere yığılırken, öfkeli baba ise hasta yakını ve sağlık görevlileri tarafından engellendi. Ağır yaralanan Dr. Yalçın meslektaşları tarafından sedyeye konularak ameliyata alındı. Abdulkadir K. ise gözaltına alındı.

​Olayın ardından gözaltına alınan Abdulkadir K.’nin Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı. Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen zanlı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Ayrıca Kontrol Et

Sokak Hayvanlarına ÖteNAZİ!

Vicdan sınırlarını zorlayan yasa teklifine tutum; "vicdan", doğayla barışık kentler, hayvan sevgisini… kapsayacak bir karşıtlık kadar aynı zamanda yaratılmak istenen toplumsal cehenneme karşı siyasal bir tutum almayı da gerektiriyor.