Grevci Amazon işçilerine polis saldırısıİspanya’da Amazon işçileri, işçi sınıfının yanında olanlara boykot çağrısı yapıyor


YAŞANACAK DÜNYA

İspanya’da polis, ağır çalışma koşularına karşı 3 günlük greve çıkan Amazon işçilerine, grevlerinin 2. gününde saldırdı.

Madrid dışındaki San Fernando de Henares lojistik merkezinde bugün (Salı günü) gösteri yapan işçilere yönelik saldırının görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Grevdeki işçiler sosyal medya aracılığıyla polisin onlara nasıl saldırdıklarını gösterdi. Yerel basında çıkan haberlere göre, 3 işçi gözaltına alındı. Yaralananlar oldu.

Ya patronlarla ya işçi sınıfıyla!

Halka e-ticaret tekeli Amazon’u boykot çağrısı yapan işçiler gösteri sırasında “Başka yol yok: Ya patronlarla birlikte, ya da işçi sınıfıyla!” sloganı attılar.

İşçiler, uzun iş saatleri, bıktırıcı gece ve hafta sonu vardiyaları, düşük ücretler başta olmak üzere kölece çalışma koşullarıyla ünlü dev online-perakende tekeli Amazon’a karşı mücadelelerini yükseltiyorlar.

İspanya’daki grevi tetikleyen ise şirketin, ücretleri kısmaya, haftasonları ve tatiller için yapılan ödemeleri azaltmaya çalışması oldu.

Almanya ve Polonya’daki 7 lojistik merkezindeki Amazon işçileri de protestoya katıldı.

Çarşamba günü İspanya’daki grevin son günü olacak.

Ayrıca Kontrol Et

Galloway, Filistin kampanyasıyla ara seçimi kazanıp Britanya Parlamentosu’na geri döndü: Bu, Gazze için!

Rochedale ara seçimini Gazze kampanyasıyla kazanan Galloway, İşçi Partisi liderine seslenerek "Keir Starmer – bu Gazze için" diyerek ekledi: "Filistin felaketini mümkün kıldığınız, teşvik ettiğiniz ve örtbas ettiğiniz için yüksek bedel ödeyeceksiniz."