HDP: Acar’ın akıbeti hakkında bilgi istiyoruzHDP üyeleri ve eski yöneticisi Kamil Acar’ın dün akşam Urfa’dan Diyarbakır’a giderken görgü tanıklarının beyanına göre polislerce aracından indirildiği ve kendisinden şu ana kadar haber alınamadığını açıkladı.


Halkların Demokratik Partisi (HDP), üyeleri ve eski parti yöneticilerinden Kamil Acar’ın görgü tanıklarının beyanlarına göre dün akşam Urfa’da Diyarbakır’a giderken polis tarafından durdurulan aracından alındığını ve kendisiyle ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamadığını açıkladı.

Yapılan kısa açıklamada, Acar’ın aracının Pirinçli Karakolu’nun 2 kilometre yakınında ve kapıları açık bir şekilde bulunduğu, savcılık ve kolluğun gerekli özeni göstermedikleri, olay yerine gelen iki erin tutanak tuttuğu belirtildi.

HDP’nin yetkililerden acilen açıklama beklediğini vurguladığı açıklamasında şunlar ifade edildi:

Kamil Acar isimli üyemiz ve eski parti yöneticimiz dün akşam Urfa’dan Diyarbakır’a gelirken, görgü tanığının beyanına göre polisler tarafından aracından alınmıştır. Dün geceden beri haber alınamayan Acar’ın alındığı araç, Pirinçli Karakolu’nun 2 kilometre yakınında ve kapıları açık bir şekilde bulunmuştur. Olay yerine çağrılan savcılık ve kolluk güçleri gerekli hassasiyeti göstermemiş, sadece olay yerine gönderilen iki er aracılığıyla tutanak tutulmuştur. Yetkilileri Acar’ın durumunu araştırmaya ve acilen açıklama yapmaya çağırıyor, Acar’ın akıbeti hakkında bilgi istiyoruz.

Ayrıca Kontrol Et

Kürt Basınına Yönelik Saldırılar Avrupa’da Protesto Ediliyor

Avrupa kentlerinde yapılan eylemlerde “Sesimizi kısamayacaksınız” mesajı verildi