Polis okulu müdüründen “topyekün imha” buyruğuKayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Metin Tanrıver 21. dönem mezuniyet töreninde polislere “Devlete isyan eden hainleri topyekun imha edeceksiniz” diye buyruk verdi.


“Yeni” rejimin polislerini yetiştiren okul müdürleri öğrencilerini işe koşarken hem kendilerini rejime kabul ettirmek-kanıtlamak hem de onları bu rejimin de ruhuna uygun bir saldırganlıkla donatmak için mezuniyet törenlerinde “Devlete yan baktırmayacaksınız. Devlete isyan eden hainleri topyekun imha edeceksiniz” diye buyuruyorlar.

Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi’nden mezun olan 622 öğrenci için düzenlenen mezuniyet töreninde konuşan Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Metin Tanrıver’in konuşması bu yaklaşım ve psikolojinin tipik ifadesi.

Polis okulu spor salonunda yapılan törende konuşan Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Metin Tanrıver o konuşmasında yeni polislere “gözünüzü kırpmadan öldürün” buyruğu vermiş oldu.

Öldürmek de dahil sayısız yetkiyle donatılıp, bir koruma zırhına alınan “devlete yan baktırmayan” bu polislerin sokaklarda, karakollarda nasıl bir terör estirdikleri ve mahkemelerce, dahası rejimin tepesindeki şahıs tarafından nasıl kollandıklarını yaşayıp görüyoruz.

Ethem’in, Ali İsmail’in, Berkin’in, Abdullah Cömert’in katillerinin nasıl ve neden aklandıklarını biliyoruz!

Kürdistan’da terör estiren, katliam yapan o polislerin nasıl kollandıklarını, yargılanmak gibi bir sürece dahi adım atmadıklarını biliyoruz.

Bu yaklaşımın polislerin öldürme yetkilerini tepe tepe kullanmaları, kurşun sıkarken, terör estirirken kaygı duymamaları, ellerinin titrememesi için olduğunu bildiğimiz gibi…

Kayseri Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin 21’inci dönem mezuniyet töreninde konuşan müdür Metin Tanrıver’in şu saldırgan ve pervasız sözlerine o nedenle de şaşırmıyoruz:

Öncelikli olarak dürüst olacaksınız. Kimsenin hakkını yemeyeceksiniz. Hakkınızı ve haddinizi bileceksiniz. Hiçbir kimseye, örgüte ve hele hele hiçbir cemaate ya da tarikata, şeyhe, bağlı olmayacaksınız. Bağlı olacağınız tek yer vardır, o da devlettir. Hiçbir kimseye devlete el kaldırtmayacaksınız, Devlete laf söyletmeyeceksiniz. Devlete yan baktırmayacaksınız. Devlete isyan eden hainleri topyekun imha edeceksiniz.

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: