Yatağan Termik Santrali’nde bile iş ‘kazası’!Yatağan Termik Santrali’nde kazanları besleyen kömür bant sistemi çöktü, ilk belirlemelere göre dokuz işçi yaralı olarak kurtarıldı, içerde kalan iki işçi için de kurtarma çalışmaları sürüyor.


Üretim, daha fazla üretim dışında gözleri bir şey görmeyen patronlar ve onların temsilcileri açısından üretim baskılanması artık adetten oldu. Tam da bu nedenle iş cinayetleri ve kazalarının Yatağan Termik Santrali gibi kritik işletmelerde bile yaşanır olduğu bir dönemden geçiyoruz.

Termik santralde kazanları besleyen kömür bant sistemi çöktü, ilk belirlemelere göre dokuz işçi yaralı olarak kurtarıldı, içerde kalan iki işçi için de kurtarma çalışmaları sürüyor.

Muğla Valisi Esengül Civelek, “Yatağan Termik Santrali’ndeki kazanları besleyen kömür bant sisteminin çökmesi sonucu ilk olarak olay yerinde 9 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Ekipler içerde kalan 2 kişiyi kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık ve arama kurtarma ekiplerinin bölgedeki kurtarma çalışmaları devam ediyor.” dedi.

Santraldeki kurtarma çalışmaları sürerken ambulanslara alınan yaralılar bölgedeki hastanelere gönderildi.

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul ve İzmir’de ev baskınları ve gözaltı terörü!

İstanbul ve İzmir’de sabah saatlerinde gerçekleşen polis baskınıyla çok sayıda kişi gözaltına alındı, evlerde bulunanlara işkence yapıldı