Ankara’da Suruç anmasına polis ve sivil faşist saldırısıAnkara Sakarya Caddesi’nde yapılmak istenen Suruç Katliamı anmasına polis iki kez saldırdı, ilk saldırıda sivil faşistler de vardı


Suruç Katliamı’nın 3’üncü yıldönümünde Ankara’nın Sakarya Caddesi’nde yapılmak istenen anmaya polis saldırdı, çok sayıda insan gözaltına alındı.

Bugün Sakarya Meydanı’nda yapılacak anmadan saatler öncesinde Kızlay’ın hemen tüm noktaları polis tarafından ablukaya alındı.

Sakarya Meydanı’na giriş-çıkışlar aramalarla yapıldı. Birçok noktada yığınak yapan çevık kuvvet polisleri insanların alana girişlerini engellemeye, uzaklaştırmaya çalıştı.

Buna rağmen alana gelen kitle ozalit açar açmaz saldırı başladı.

Gözaltılar yapıldı. Gözaltına alınanların hepsine ters kelepçe takıldı. Açıklamayı görüntülemek isteyen basına da saldırı gerçekleşti. Basın emekçilerinin basın kartları kırıldı.

Bu saldırıda 11 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi, gözaltına alınanlardan isimleri netleşenler şunlar:

Hünkar Genç
Oğuzhan Akça
Ömer Cemal Yazıcıoğlu
Hacet Atahan
Gizem Altınöz
Sinem Esengen
Betül Yıldırım
Betül Koca
Ecem Polat

Sakarya Meydanı’ndaki saldırının ardından Suruç anma açıklaması Selanik’in Meşrutiyet çıkışında eski Burger King’in orada yapılacaktı. Burada yapılacak açıklamaya da polis saldırdı.

Bu arada Sakarya Caddesi’nde açıklama sırasında polisle sivil faşistlerin eşzamanlı saldırdıkları öğrenildi.

Ayrıca Kontrol Et

Atılan Adım, Harcanan Soluk Boşa Gider mi?

Her soluğun ve her adımın karşı konulmaz bir dönüştürücü gücü vardır. Yeter ki, biz sesimizi esirgemeyelim. Önce tüm samimiyetimizle ve bilincimizle kendimize seslenelim.