Direnişin 67’inci günü67’inci gününe giren Flormar direnişi, yağan şiddetli yağmura rağmen halaylarla ve türkülerle devam etti


Flormar direnişi, 67. gününde de coşku içinde devam etti.

Flormar’ın direnişçi işçileri, yer yer çiseleyen yer yer de bardaktan boşanırcasına yağan yağmura inat türkülerle sloganlarla ve halaylarla direnişlerini sürdürdüler.

Direnişin 67.gününe giren Flormar işçileri, yağmurun şiddetli bir biçimde bastırmasıyla kurdukları brandanın altına sığmayınca, patronun daha önce fabrikanın önünden direnişin görülmesini ve direnişçi işçilerin fabrika kapısı önünde durmasını engellemek amacıyla kapı önüne çektirdiği otobüslerden birisini kullanmak istedi.  Ne var ki patron, ‘vicdan sahibi’ olmadığını bir kez daha göstererek direnişi kırmak için elinden gelen her türlü pisliği yapmaya hazır olduğunu kanıtladı. Polis, yağmurdan kaçıp otobüse giren işçilerin otobüsten inmeleri için ikazda bulununca, işçiler Flormar otobüsünü “Baskılar bizi yıldıramaz” sloganlarıyla terk etti.

Bu olayın üzerine işçiler, son derece kararlı bir tavır takındılar. Şiddetli yağmur altında tekrar halaya duran işçiler, iliklerine kadar ıslanmalarına rağmen neşeli ve keyifli bir şekilde halaya devam ettiler.

Günün ilerleyen saatlerinde direnişçi işçiler hep birlikte Flormar direnişi için çekilmiş olan kısa belgeseli izlediler.

Ayrıca Kontrol Et

Sonuna Kadar Gitme Zorunluluğu

Öz savunma her şeyden önce bir bilinçtir. Karşı karşıya olunan saldırının kaynağını doğru tanımlama, onu tepeden tırnağa kavrama bilincidir. Sadece bedeni değil ruhu, kişiliği ve geleceği savunma eylemidir; hayatın her alanında savaşan Kürt halkının direniş ve hesap sorma geleneğinin sürdürülmesidir