Trans kadın, erkek arkadaşı tarafından balkondan atıldıAnkara Dikmen’de bir trans kadın, erkek arkadaşı tarafından bıçaklanarak balkondan atıldı


Ankara’nın Dikmen semtinde yaşayan bir trans kadın, sabah saatlerinde yaşadığı evde erkek arkadaşı ile tartışmaya başladı. Pembe Hayat Derneği’nin haberine göre tartışmanın büyümesinin ardından erkek arkadaşı, trans kadını darp ettikten sonra bıçakladı ve yaşadığı ikinci kattaki evinin balkonundan aşağı attı.

Olayın ardından hastaneye kaldırılan trans kadın hemen ameliyata alındı. Durumu ağır olan kadının hayati tehlikesi devam ediyor. Faili ise ifade vermek üzerine Dikmen karakoluna götürüldü.

13 Temmuz gecesi Samsun’da bir trans kadın evinde silahla vurularak öldürülmüştü.  Cinayeti işleyen zanlı ise yine trans kadının erkek arkadaşıydı. Emniyette verdiği ifadede ise “erkekliğimle alay etti, öldürdüm” ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca Kontrol Et

Gericileşen iklimde kadınlar

Gericiliğin hedefinde toplumsal cinsiyet eşitliği var. Çünkü toplumsal cinsiyet eşitsizliği temelinde körüklenen tüm şiddet biçimleri besinini erkek-devletin politika ve uygulamalarından alıyor