Festival yasaklandıktan sonra Dersim ablukaya alındı!Tunceli Valiliği’nin Munzur, Kültür ve Doğa Festivali’ni yasaklamasından sonra kente girişler engellenmeye, kent merkezi polis ablukasına alınmaya başlandı


Munzur, Kültür ve Doğa Festivali’nin Tunceli Valiliği tarafından terörize edilerek yasaklanmasının ardından kentteki baskılar da yoğunlaşmaya başladı. Valilik yasak kararından sonra şehir merkezine giriş çıkışları yasaklayarak, araçları arama uygulaması başlattı.

Gazete Patika’nın haberine göre festival kapsamında Dersim’e giden araçların şehir merkezine girilmesine izin verilmezken, şehir merkezine kurulan polis noktalarında tüm araçlar durduruluyor.

Şehir merkezine tüm giriş çıkışlar polis kontrolüyle engelleniyor. Yapılmak istenilen basın açıklaması öncesi açıklamanın yapılacağı Seyit Rıza Meydanı’nda polislerce ablukaya alınmış durumda.

Ayrıca Kontrol Et

Zincirin ilk halkasıydı o

Her zaman mücadelenin bütünlüğünü ve ulusal kurtuluşla toplumsal kurtuluş arasında hiçbir ayrım olmadığını savundu. Bireycilik yerine kolektif ve örgütlü çalışmaya güçlü bir şekilde inanıyordu ve silahlı mücadeleyi yönlendirmede kültür, politika ve stratejinin rolünü vurguladı.