HABAŞ fabrikasında patlamaİzmir Aliağa’da bulunan HABAŞ Demir Çelik fabrikasında sabaha karşı meydana gelen patlamada 5 işçi yaralandı


Her ay ortalama 25 iş kazasının yaşandığı HABAŞ Demir Çelik fabrikasında sabaha karşı saat 04.00 sıralarında patlama yaşandı. Patlamanın, işçilerin kırılan elektrotları çıkarmak için ocak kapağının üzerine çıkarak, elektrotları vince bağladığı sırada yaşadığı öğrenildi.

İşçilerin verdiği bilgiye göre, dökümlere kadar her yana saçılan eriyik demir, 5 işçiyi yaraladı. Bir işçinin durumunun ağır olduğu öğrenilirken, vardiya amirinin ise tamamen yanmasına rağmen hayati tehlikesinin olmadığı söylendi.

Soyadları öğrenilemeyen Mehmet, Evren, Umut, Sezgin İzabeci ve ağır yaralanan Mevlüt Şimşek, Bozyaka ve Ege Üniversitesi Hastanelerine kaldırıldı.

Ayrıca Kontrol Et

Borusanport’taki Sendika ve İşçi Düşmanlığı: 34 İşçiye 25/2’den Çıkış Verildi

Sanata değer vermek ve hayır işleri yapmakla övünen Borusan’ın Bursa Mudanya’daki Burusanport Limanı’nda çalışan 34 işçi tazminat ve diğer haklarına çökülmesi anlamına gelen 25/2’den işten çıkarıldı. Borusan, Liman-İş işyerinde örgütlendiği andan itibaren işçileri baskıyla istifaya zorladı, Mart ayında bir kıyım girişimi daha oldu