Nusaybin’de yasak bitti, yangın devam ediyorMardin Valiliği’nin dün Nusaybin kırsalında ilan ettiği sokağa çıkma yasağı kaldırıldı ancak ormanlık bölgedeki yangınlar devam ediyor


OHAL’i kaldırıp yetkilerini süper valilere devreden rejimin Kürdistan’daki icraatları keyfi sokağa çıkma yasakları, orman yangınları, gözaltı ve tutuklama saldırısı ve işkence oluyor.

Mardin Valiliği’nin dün kentin “operasyon icra edileceği” gerekçesiyle Nusaybin ilçesi kırsalında bulunan Yavruköy ve İlkadım mahallerinde ilan ettiği “sokağa çıkma yasağı”yla birlikte ormanlık alanlarda da yangınlar başlamıştı. Yasak bugün kalktı fakat yangınlar halen devam ediyor. Bu yangında yüzlerce ağacın, canlının küle döndüğü belirtiliyor.

MA’nın haberine göre, kısa bir süre sonra büyük bir alana yayılarak, bölgede bulunan Çalı köyüne bağlı Pınarbaşı mezra merkezine yaklaşan yangın yer yer sürüyor.

Halka ait çok sayıda arazinin de zarar gördüğü yangına herhangi bir müdahalede bulunulup bulunulmadığı ise öğrenilemedi.

Ayrıca Kontrol Et

Zincirin ilk halkasıydı o

Her zaman mücadelenin bütünlüğünü ve ulusal kurtuluşla toplumsal kurtuluş arasında hiçbir ayrım olmadığını savundu. Bireycilik yerine kolektif ve örgütlü çalışmaya güçlü bir şekilde inanıyordu ve silahlı mücadeleyi yönlendirmede kültür, politika ve stratejinin rolünü vurguladı.