Real ve Makro/Uyum direnişçilerinden kasa kilitleme eylemiReal ve Makro/Uyum Market direnişçileri Beylikdüzü Media Markt ve 5M Migros’da kasa kilitleme eylemi gerçekleştirdi


Tazminat hakları gasp edilen Real ve Makro/Uyum Market direnişçileri Beylikdüzü Marmara Park AVM’de bulunan Media Markt Mağazası ile yine Beylikdüzü’nde bulunan 5M Migros’ta kasa kilitleme eylemi gerçekleştirdi.

Nakliyat-İş Sendikası Genel başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu ve sendika yöneticilerinin de katıldığı kasa kilitleme eyleminde uzun kuyruklar oluştu.

Marmara Park AVM’deki Media Markt’a, ardından da Beylikdüzü 5M Migros’a giden direnişçi işçiler ve sendika yöneticileri, mağazalardan binlerce liralık alışveriş yapıp kasalardan geçirdikten sonra, “işten atıldık, haklarımız gasp edildi, ödeyecek paramız yok” diyerek ürünleri almayacaklarını söyledi. Bazı işçilerse boş kredi kartlarını alışveriş için verdikten sonra ‘bakiye yetersiz’ uyarısı alınca işverenin kendilerini işten attığını ve tazminat da dahil olmak üzere yasal haklarını gasp ettiğini, alışveriş yapacak paralarının olmadığını söyledi.

Marmara Park AVM, Media Markt ve Beylikdüzü 5M Migros’ta yapılan kasa kilitleme eylemlerinden sonra Beylikdüzü Metrobüs durağına gelen işçiler burada pankartlarını açarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasında konuşan Nakliyat-İş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, Media Markt ve Migroslarda işçiler haklarını alana kadar ‘Kasa kilitleme’ eylemlerinin devam edeceğini vurgulayarak “Migros, Makro Metro, Media Markt; Uyum ve Real işçilerinin halklarından sorumludur. Nakliyat-İş de sınıf sendikacılığı gereği sorumluluğunu yerine getiriyor. Mücadeleye sahip çıkıyor sahip çıkmaya da devam edecek” dedi.

Haklarımızı gasp ettirmeyeceğiz

Basın açıklamasında konuşan Real Market Direnişçileri ise, “Haklarımız için mücadele ederken aynı zamanda Sarı sendikacılığa karşıda mücadele ediyoruz. Çünkü haklarımız gasp edilirken Sarı Tez Koop-İş sendikası ses çıkartmamış işverenle birlikte davranmıştır” açıklamasında bulundu.

Uyum market işçileri adına da bir konuşma yapıldı. Eylemlerimiz Nakliyat-İş Sendikası öncülüğünde devam edecek. Haklarımızı gasp ettirmeyeceğiz diyen Uyum market işçisi boykot çağrısında bulunarak ‘bu zulme ortak olmayın’ çağrısında bulundu.

https://www.facebook.com/892488617512399/videos/1830193820408536/

Ayrıca Kontrol Et

Hiç Kimsenin Gör(e)mediği Bir İşçi Cinayeti İşlendi

Dilan Metin eşi Bulut Metin'in katledilmesine dair gerçekleri gazetemize anlattı: